Ana sayfa Oyun Fallout 76, Steam’e Gelmeyecek

Fallout 76, Steam’e Gelmeyecek

Oyun sadece Bethesda.net üzerinden indirilip oynanabilecek.

2

2018’in en büyük oyunlarından bir tanesi olmaya aday, Fallout 76, yeni çıkan bilgiye göre Steam’de yer almayacak. Steam, PC dünyasındaki en büyük oyun mağazası olarak hayatımızda yer alsa da Bethesda’dan gelen açıklamaya göre en azından oyunun çıkışında satın alımlar firmanın kendi sayfasından gerçekleştirilecek.

PC Gamer’a konuşan Bethesda yetkilisi, “Fallout 76’nın PC versiyonu, hem B.E.T.A. hem de resmi çıkış sırasında sadece Bethesda.net üzerinden sunulacak, Steam’den değil.” dedi. Bethesda pazarlama yetkilisi Pete Hines ise bu konuda bir tweet atarak konuyu açıklığa kavuşturdu.

Fallout 76’yı kendi sayfasından sunarak Bethesda, Steam’in işletmecisi Valve firmasına komisyon ödemekten kendini kurtarmış oluyor. Buna rağmen, Bethesda’nın daha önceki Fallout oyunlarını Steam’de çıkardığı dikkate alındığından bu hamle oldukça ilginç görünüyor.

Her ne kadar Fallout 76 ilk zamanlarında Steam platformunda çıkmayacak olsa da bu durum daha sonra da çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Benzer bir durum daha önce Fallout Shelter oyununda da yaşanmıştı. Bethesda, oyunu öncelikle Bethesda.net’e özel yapmıştı fakat bir süre sonra oyun Steam’de yerini almıştı.

Fallout 76 için beta süreci Ekim ayında başlayacak fakat PS4, Xbox One ve PC için özel olarak başlangıç günleri henüz açıklanmadı. Firmanın SSS sayfası, beta sürümünün oyunun tam versiyonu olacağını söylüyor. Bunun anlamı, betada yaptığınız tüm ilerleme, oyun Kasım ayında tam olarak sunulduğunda hesabınızda yerini alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here