Ana sayfa İnternet Facebook yine değişiyor!

Facebook yine değişiyor!

0

Facebook yeni yıla yeni arayüzle giriyor

Facebook 2010 yılına önemli görsel ve işlevsel değişikliklerle girmeye hazırlanıyor. Bir grup kullanıcının görüntüleyebildiği ve test ettiği yeniliklerden en önemlisi, arama ve uyarılar konusunda olacak.
Yeni tasarım test aşamasından geçtikten sonra yeni yıl ile birlikte tüm kullanıcılar için aktif hale getirilecek. Ana sayfa tasarımında göze batan ilk değişiklik, arama kutucuğunun, ekranın sağ üstüne değil; sol tarafına yerleştirilmesi.  Mesajlar ve bildirimler de arama kutucuğunun sol tarafına alınmış halde karşımıza çıkıyor.
 

 
Bu değişiklik sonucu, ana sayfa, profil, arkadaşlar ve mesajlar gelen kutusu butonları sayfanın sağına alınmış durumda. Tüm bunlara ek olarak ise ek olarak “hesap” sekmesi ana sayfaya iliştirilmiş. Tüm kullanıcılar bu sekmeden profil ve kişisel gizlilik ayarlarına ulaşabiliyor.
Sayfanın altında yer alan görev çubuğu küçültülmüş. Ayrıca haberler de yeni ve elden geçmiş bir arayüzde sunuluyor. Davet ve rastgele öneriler de buna bağlı olarak bazı değişikliklere uğramış.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here