Ana sayfa İnternet Facebook yeniliklerini dünyaya tanıttı!

Facebook yeniliklerini dünyaya tanıttı!

0

Facebook, genel merkezinin bulunduğu San Francisco’da düzenlediği geleneksel f8 geliştirici konferansında, merakla beklenen yeniliklerini tüm dünyaya duyurdu

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in yaptığı açılış konuşmasında sosyal ağın yeni profil tasarımı Timeline – Zaman çizgisi de katılımcılara tanıtıldı.

Timeline, kullanıcıların tüm geçmişini tek bir menü altında görebilmesini amaçlıyor. Facebook, ağında yapılan bir güncelleme daha sonra kaybolduğu için bu boşluğu doldurmayı istiyor. Kullanıcılar geçmişlerine ait fotoğraf, etkinlik ve gönderileri profil sayfalarının sağ tarafına yerleştirilen Timeline menüsü ile kolaylıkla takip edebiliyor.
 

Timeline içeriği yıllara ve aylara göre sıralayabiliyor. Ağdaki geçmişinizde bulunan fotoğrafları, durum güncellemeleri ve etkinlikler zaman çizginize otomatik olarak ekleniyor.

Timeline’a ayrıca uygulamalar, beğeniler ve diğer pek çok içerik de eklenerek organize edilebiliyor. Böylece kullanıcı hayat hikayesini kendi istediği biçimde şekillendirebiliyor.

Facebook’un yeni “Zaman Tüneli” sayfasının tasarımının üst bölümünde ise kullanıcılar diledikleri bir fotoğrafı kapak olarak kullanabilecek. Kapak fotoğrafının sağ tarafında ise bir zaman cetveli bulunacak.
 

Facebook’un sosyal medyada devrim yaratacak yenilikleri, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here