Ana sayfa İnternet Facebook Watch tüm dünyada kullanıma açıldı

Facebook Watch tüm dünyada kullanıma açıldı

0

Amerikada yayınlanmasından bir yıl sonra, Facebook Watch uluslararası bir platform oluyor. Şirket, bu sabah yaptığı paylaşımda platformun küreselleştiğini söyledi. Bu sayede bu platformdaki partnerler, bir çok farklı dilden ve ülkeden milyarlarca insana ulaşabilecek. Bu sayı gerçekten çok önemli ve fazla. Aynı zamanda bu platform bu özelliğiyle YouTube ve Netflix‘e rakip olma potansiyeli barındırıyor.

İlgili Haber: Facebook Watch için Ronaldo ile 10 Milyon Dolarlık Belgesel

Partnerlerin daha çok kazanması için,  platformun milyarlarca kullanıcıya sahip olmasına gerek yok. :Çünkü bu platformda reklam araları sık olacak ve bölgelere göre farklı dilden bir sürü reklam olascak. Watch platformu iOS, Android’deki Facebook uygulamasında mevcut. Bunların yanı sıra Watch, Apple TV, Samsung Smart TV, Amazon Fire TV, Android TV, Xbox One ve Oculus TV’de de olacak.

Her ne kadar platfromun mega başarısı olduğunu gösteren bir veri olmasa da Amerika’daki 50 milyon insanın video izleme süresi 2018’den bu yana 14 kat artmış. Quizler ve yarışmalarla yayın formatını genişleten Facebook devasa bir televizyon kanalı yaratmaya çalışıyor.


Aracı: Ashley Carman / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here