Ana sayfa Haber Facebook,videolarının ne kadar izlendiğini açıkladı

Facebook,videolarının ne kadar izlendiğini açıkladı

0

 

Facebook“tan yapılan açıklamada, insanların akıllı cep telefonları gibi mobil teknolojiler sayesinde paylaştıkları fotoğraf, video ve ikonlarla internet ortamında  yeni dünya dili konuştuğu  bu sayede zaman açısından kısa ve net oluşu bakımından etkin ve güçlü mesaj iletilmesine olanak sağladığı belirterek Mobil uygulamalara yaptığı yatırımlara hız vermesinin getirilerini paylaştı. Facebook, videoların mobil cihazlardan izlenme oranının yüzde 53,2 oranında arttığını açıkladı.

1.35 milyar aktif kullanıcısı  bulunan sosyal paylaşım sitesi Facebook yaptığı mobil yatırımları ile videoların mobil cihazlardan izlenme oranı iki yılda yüzde 53,2 arttı.

eMarketer araştırmasına dayandırılan açıklamaya göre, videoların, mobil cihazlar yoluyla Facebook”ta izlenme oranının son iki yılda yüzde 53,2 arttığı ifade edildi.

Tüm mobil videolarda bu oranın 2018 yılına kadar 14 kat artmasının beklendiğine yer verilen açıklamada, Facebook”ta video izlemelerinin yüzde 65″in mobil cihazlardan gerçekleştirildiği kaydedildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here