Ana sayfa Haber Facebook Üzerinden Alışveriş Artık Çok Daha Kolay

Facebook Üzerinden Alışveriş Artık Çok Daha Kolay

0

Her ne kadar satış denilince akıllara e-ticaret ve İnstagram gelse bile; Facebook uygulaması da ciddi bir atılım gerçekleştiriyor. Facebook; satıcıların bir yayın akışında öğeleri daha etkili bir şekilde satmasını sağlayan yeni bir özelliği test ediyor. Profil üzerinden satış yapmak, normalde de var olan bir teknikti. Ancak Facebook, bu özelliği yayın akışına da aktardı

Facebook Yayın Akışı Üzerinden Alışveriş Nasıl Sağlanacak ?

Bir satıcı, akışındaki öğeleri gösterdiğinde; müşteriler satın almak istedikleri öğelerin fotoğraflarını çekmelerine ve satıcıya doğrudan mesaj göndermelerine olanak veren bir ekran görüntüsü düğmesi görecek. Satıcı daha sonra; süreci hızlandırmak için Messenger üzerinden ödeme istekleri gönderebilir.

Bu özellik şu anda Tayland’da test edilmekte olup, bağımsız satıcılardan oluşan bir topluluk; son zamanlarda kozmetikten, el çantaları ve diğer moda ürünlerine kadar çeşitli ürünleri satmak için Facebook Live’a yükledi.

Satıcılar; yeni ürünleri sergilemek ve bunları alıcılar olarak modellemek için düzenli akışları planlayacak. Üstelik kullanıcılar; canlı yayınlarını kendi haber akışlarında paylaştığında ücretsiz öğeler için özel teşvikler sunulacak.

Şimdilik Facebook; canlı akışlardan yapılan ödemelerin kesintiye uğramayacağını söylüyor. Ayrıca, tam bir kullanıma hazırlanırsa, özelliğin Tayland’dan çıkabileceği ve tüm Dünyaya yayılacağı söyleniyor. Bunun özellikle de Türkiye’de yoğun ilgi göreceğini tahmin ediyoruz. Elbetteki giyim ve kozmetik, Facebook canlı akış satışlarında ilk sıralarda olacak.

Sizce de bu teknoloji Türkiye’ye gelmeli mi ? Konuyla ilgili tüm görüşlerinizi merak ediyoruz. (Yorum bölümünü kullanabilirsiniz).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here