Ana sayfa Haber Facebook”un “Kaydet” özelliği çok sevildi.

Facebook”un “Kaydet” özelliği çok sevildi.

0

Sosyal medyada gezinirken hoşumuza giden bir içeriği, daha sonra göz atmak için bir kenara kaydetmenin bir çok yolu var : Pocket, Instapaper gibi uygulamalar, Safari tarayıcının “okuma listesi” özelliği gibi… Ancak Facebook kullanıcılarının çoğunluğunu oluşturan “sokaktaki vatandaş” bunların hepsinden habersizdi… 

Sırf bu nedenle, uzun olduğu için o an okunamayan ya da izlenemeyen bir çok gönderinin, amacına ulaşamadan dijital çöplüğe atıldığı belirtiliyor. Facebook, bu sorunun önüne geçmek, yani kullanıcılarının gönderilerinin daha çok kişi tarafından görülmesini sağlamak için “Kaydet” sözelliğini devreye soktu.

Facebook‘ta, dikkatini çeken ama o an izlemek / okumak için vaktinizin olmadığı bir gönderiyi, daha sonra göz atmak için kaydedebilirsiniz. Yapmanız gereken, gönderinin sağ üstünde bulunan aşağı ok görseline tıklayarak, “Kaydet” demek. Kaydedilen gönderiler, sol menüde yer alan “Kaydedilenler” sekmesinde saklanıyor.

Daha sonra bu sekmeye tıkladığınızda, sakladığınız gönderileri kategoriler halinde görebilir, üzerine tıklayarak görüntüleyebilir, kendi arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. 

İşinizin bittiği gönderileri “Arşivle” diyerek kaydedilenler listesinden kaldırabilirsiniz. Silmek için de önce arşive taşımalı, daha sonra arşivden seçerek silmelisiniz.

Unutmadan, “Kaydet” seçeneği sadece bağlantı içeren gönderilerde aktif oluyor.

kaydet

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here