Ana sayfa Donanım Facebook’u bekleyen büyük tehlike

Facebook’u bekleyen büyük tehlike

0

Facebook, geçen zaman içerisinde depresyon, yalnızlık, kıskançlık ve benzeri pek çok duygusal rahatsızlığa sebep olmakla itham edildi. Yeni bir araştırmanın sonucuna göre ise, sosyal medyayı sevmemek için bir sebep daha var: Yeme bozukluğu. Florida State üniversitesi’nde Psikoloji Profesörü olan Pamela K. Keel, bu sonuca 960 genç kadın ile anket yaparak ulaştı. Keel, öğrencileri iki gruba ayırdı.

 

 

Facebook, geçen zaman içerisinde depresyon, yalnızlık, kıskançlık ve benzeri pek çok duygusal rahatsızlığa sebep olmakla itham edildi. Yeni bir araştırmanın sonucuna göre ise, sosyal medyayı sevmemek için bir sebep daha var: Yeme bozukluğu. Florida State Üniversitesi'nde Psikoloji Profesörü olan Pamela K. Keel, bu sonuca 960 genç kadın ile anket yaparak ulaştı. Keel, öğrencileri iki gruba ayırdı.  Gruplardan biri, kendi Facebook evrenlerinde 20 dakika geçirirken, diğer grup, Wikipedia üzerinde benekli yabankedisi üzerine yazılar okuyarak, YouTube üzerinde; şirin yağmur ormanı kedisine ait videoları izledi. İki grup da başka hiçbir internet sitesine girmemek üzere talimat aldı. Facebook

 

 

 

Gruplardan biri, kendi Facebook evrenlerinde 20 dakika geçirirken, diğer grup, Wikipedia üzerinde benekli yabankedisi üzerine yazılar okuyarak, YouTube üzerinde; şirin yağmur ormanı kedisine ait videoları izledi. İki grup da başka hiçbir internet sitesine girmemek üzere talimat aldı. Facebook“a takılan öğrencilerin deney sonucunda yeme bozukluğu yaşadığı ortaya çıktı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here