Ana sayfa İnternet Facebook”tan her telefona uyumlu uygulama!

Facebook”tan her telefona uyumlu uygulama!

0

Popüler sosyal ağ sitesi Facebook, kızışan sosyal ağ dünyasında yerini korumak için önemli yeniliklere imza atmaya başladı. Görüntülü konuşmadan sonra şimdi de sıra her telefona uyumlu uygulamaya geldi.
 

Sosyal ağ dünyası 2011 yazıyla birlikte ilginç bir hale geldi. Google, Google Plus ile sonunda şeytanın bacağını kırdı ve Buzz ile Wave’de yaşadığı hayal kırıklığını unutturmayı başardı. Google Plus, Facebook’un şu an için en ciddi rakibi konumunda bulunuyor. Hızla artan pazar payı şu sıralar Facebook için bir tehdit oluşturmasa da uzun vadede Facebook, Google Plus’ın tehdite dönüşmesini engellemek istiyor. Bu amaçla geçtiğimiz hafta içerisinde sitenin içerisine görüntülü konuşma özelliği ekleyen Facebook, şimdi de tüm cep telefonlarına uyumlu bir uygulama ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.
 
Facebook
“Facebook for Every Phone” adıyla sunulan projede Facebook, Java tabanlı bir yapıya sahip. Bu da, akıllı telefonlar haricindeki telefonların da Facebook uygulamasına kavuştuğu anlamına geliyor. Daha önceleri Facebook’un Wap sürümünü kullanan kullanıcılar artık yepyeni bir Facebook uygulamasına kavuşmuş oldu. Facebook ayrıca birçok GSM operatörüyle anlaşarak, uygulama üzerinden gönderilen/alınan verilerin daha düşük ücretlere tabi tutulmasını sağladı. Bu sayede kullanıcılar, mevzubahis Facebook uygulamasını kullanırken çok daha düşük bir ücretlendirmeye tabi tutulacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here