Ana sayfa Donanım Facebook’tan HDD’ye…

Facebook’tan HDD’ye…

0

Sosyal ağ hesaplarınızdaki fotoğrafların yedeklerini almak istemez misiniz?

Seagate Backup Plus Portable

Tek bir tıklama ile fotoğraf ve videolarınızı sosyal ağlarınızdan HDD”ye yedekleyebilmeyi düşündüğünüz oldu mu hiç? örneğin, trajik bir unutkanlık sonucu Facebook hesabınızı dışarıda bir bilgisayarda açık unuttunuz ve başkası hesabınızın şifresini değiştirdi. İçerisinde de tonlarca fotoğrafınız bulunuyor olsun. üstelik, ne de olsa Facebook”ta var ve Facebook bir yere gitmiyor diye eski kameranızın (ki muhtemelen eski hard disk”iniz ile birlikte çöpe giden) fotoğrafları da Facebook”ta duruyor olsun. Böyle bir durumda yapılacak şey belli. Facebook yönetimini mail bombardımanına tutup bir şekilde o hesabın aslında size ait olduğunu ispatlamaya çalışmak. Eh, kimi zaman bu işe yarasa da, fotoğrafların geri geleceğine dair kim garanti verebilir?
 

Seagate Backup Plus Portable
İç karartıcı bir girizdah yaptığımızın farkındayız. Fakat birazdan anlatacaklarımız bu iç karartıcı havayı yok edip, bizleri şaşırtıcı bir işlevsellikle mutlu etmeyi sağlayacak. Nasıl mı? Bunun için gözlerimizi Seagate”in yeni Backup Plus”ına doğru çevirmemiz yeterli. Sosyal ağlarımızdaki hesaplarımızla entegre olabilen ve 500/750 GB ve 1 TB seçeneklerle karşımıza çıkan Backup Plus adlı harici hard disk ünitesi, barındırdığı yazılımlar aracılığıyla Facebook ve Flickr gibi popüler sosyal ağlarınızdaki hesaplarınızla entegre olabiliyor ve tek tıklama ile bu sitelerdeki fotoğraflarınızı HDD”nize kopyalayabilmenize olanak tanıyor. Sosyal ağların bu denli önemli olduğu günümüzde bu sitelerdeki fotoğraflarınızı otomatik olarak yedekleyebilmenizin ne denli önemli olduğunu hatırlamakta fayda var.

 

ürün ayrıca Seagate”in GoFlex”te de kullandığı USM (Universal Storage Module) adlı bir modül barındırıyor. Bu modül, değiştirilebilir bağlantı imkanını kullanıcılara tanıyor. ürünü cihaza taktıktan sonra ürün içerisinde gelen Installer”ı kurarak sosyal ağlardaki fotoğrafları yedekleyecek yazılımı bilgisayarımıza kurabiliyoruz. Bu kurulumdan sonra da yedekleme işlemi sorunsuz ve oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu açıdan da Seagate yazılımcılarını kutlamak istiyoruz.
 
Seagate Backup Plus, farklı renk seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor ve ayrıca PC ve Mac olmak üzere iki farklı modele sahip. Sert plastik kasa her ne kadar koruma açısından yeterli olsa da, taşınabilir bir diskin daha dayanıklı bir madde ile korunmasını isterdik. Tabii ki öyle bir durumda cihaz şimdiki hafifliğine sahip olamayacak, biraz daha ağır olacaktı. Hızlı ve USB 3.0 destekli yapısı ile birlikte Seagate Backup Plus, kesinlikle birçok açıdan taşınabilir hard disk sorununuza derman olabilecek kapasiteye sahip bir ürün.
 

Fiyat: 200 TL
Puan: 4 yıldız / 87 puan
Kullanım: 4
Performans: 4
Tasarım: 4

Artılar:
• Taşınabilir hafif kasa
• Sosyal ağ entegrasyonu
• USB 3.0 desteği

Eksiler:
• Plastik kaplama

http://www.seagate.com/tr/tr/

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here