Ana sayfa İnternet Facebook’tan Google’ı karalama kampanyası

Facebook’tan Google’ı karalama kampanyası

0

Dünyanın en kalabalık sosyal ağ sitesi Facebook’un, Google’a karşı gizli bir savaş açtığı tespit edildi. İşte Facebook – Google arasındaki gizli savaşın detayları…
 

İnternet dünyası şu sıralar Facebook ile çalkalanıyor! 500 milyonu aşan kullanıcısıyla birlikte dünyanın en kalabalık sosyal ağı olan Facebook’un, internet devi Google’a karşı gizliden gizliye kötüleme kampanyası içerisinde olduğu ortaya çıktı! Facebook, gizli bir anlaşma ile halka ilişkiler firması olan Burson-Marsteller ile anlaşarak, bu PR ajansının çeşitli ortamlarda Google’ı kötülemesini, Google hakkında negatif yorumlar yazmasını istedi. Burson-Marsteller adlı firma ise, birçok blogger ile anlaşarak Google’ı karalama kampanyasını daha geniş çaplı bir eyleme dönüştürdü. Hatta firma, The Washington Post ve Politico gibi dev yayın organlarına da bu karalama kampanyasını bir şekilde yayınlamaya ikna etmeye çalıştı.

 

Facebook’un, bu karalama kampanyasını başlatmasının sebebi merak ediliyor. Facebook yetkililerinden ismini vermek istemeyen biri, konuyla ilgili olarak; Google’ın kendi verilerini izinsiz kullandığını ve defalarca uyarmalarına rağmen Google’ın konuyla ilgili geri adım atmadığını belirtti. Google’ın şimdi bu olay karşısında ne gibi bir strateji izleyeceği ise büyük merak konusu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here