Ana sayfa Makale Facebook’tan, 360 derece video araçları

Facebook’tan, 360 derece video araçları

0

Facebook, parası için YouTube’a yüklenmeye çalışıyor. Sosyal paylaşım sitesi 8 Aralık’ta, içerik yaratıcılarını YouTube’dan kendi yanına çekebilmek amacıyla 360-video araçlarının yanı sıra Sound Collection adlı bir özellik yayınladı. Bu özellik, şirketin videolar yapmak ve tanıtmak için “tek elden bir mağaza” olan Facebook for Creators“ı yayınlamasından bir ay sonra geldi.

Sound Collection, kullanıcıların binlerce farklı ses parçasını ve ses efektlerini videolarıyla eşleştirmesine olanak tanıyor. Koleksiyondaki parçalar ücretsiz ve Facebook ve Instagram’a özeller.

Her türden tanınmış müzisyen ve besteci, Sound Collection için ses üretmek üzere görevlendirildi. Sonuçta ortaya, caz, hip-hop ve pop gibi sağlam ve çeşitli bir koleksiyon içeriği çıktı. İçerik yaratıcıları, ruh hali, uzunluk ve ses tercihi gibi farklı arama ölçütlerini kullanarak uygun parça arayabilirler. Parçalar ve efektler sık sık Sound Collection’a eklenecek, böylece kullanıcılar platform üzerinde birçok malzeme bekleyebilirler.

 

Facebook, Sound Collection’a ek olarak, 360 derecelik video oluşturmak için yeni kaynaklar ve araçlar da sundu. Blend Media ile işbirliği yapan Facebook, 360 derece videoda yeni olan içerik yaratıcıları için öğretim ve eğitim kaynakları sunan 360 Topluluğu sayfası oluşturdu. Sayfada halihazırda çok önemli bir kaynak koleksiyonu bulunmakla birlikte, Facebook önümüzdeki aylarda kütüphane kurmayı düşünüyor.

2017’de yüzlerce 360 video yaratıcısı ile toplandıktan sonra Facebook, 2018’de daha fazla workshop”lar ve buluşma düzenlemeyi planlıyor. Etkinlikler dünyanın her yerinde düzenlenecek ve 360 Topluluğu sayfasında listelenecek. özetler topluluk sayfasında, etkinliğe katılamayan kişilerin kullanımına sunulacak.

Facebook, 360 Director adlı yeni bir video işleme aracı da sundu. özellik, Sayfalar ve Profiller için hazır durumda ve kullanıcıların ek açıklamalar eklemesine ve 360 videoda ilgi çekici noktaları vurgulamak için Rehber özelliğini kullanmalarına olanak tanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here