Ana sayfa Donanım Facebook taklitleri tehlike saçıyor!

Facebook taklitleri tehlike saçıyor!

0

E-posta yoluyla, sosyal ağlarda ya da üçüncü taraf kaynaklarına yerleştirilen reklamlarla kimlik avı gerçekleştirilen web sayfalarının bağlantılarını gönderiyor. Dolandırıcılar genellikle kurbanlarını “ilginç içerikler” sözü vererek cezbediyor. Kullanıcılar verilen bağlantıyı takip ediyor ve sayfayı görüntülemeden önce oturum açmalarını isteyen standart bir mesaj içeren sahte bir oturum açma sayfasına yönlendiriliyor. Eğer kullanıcılar durumdan şüphelenmezse ve kimlik bilgilerini girerse, verileri derhal siber suçlulara gönderiliyor” dedi.

 

 

Facebook kullanıcıları şok yaşıyor

 

 

 

Sosyal paylaşım sitelerinden Facebook‘u taklit eden siteler, hesaplarınıza erişiyor ve bilgilerinizi çalıyor. Siber saldırılarda Facebook’u kullananlarla ilgili olarak Kaspersky Lab“ın istatistiklerine göre, 2014 yılının 1. çeyreğinde bulgusal kimlik avı engelleme öğesi başlatıldığı zaman Facebook‘u taklit eden sahte siteler, bütün hırsızlık örneklerinin yüzde 10,85’lik kısmını oluşturdu.

 

Yalnızca sahte Yahoo sayfaları daha fazla kimlik avı uyarısı vererek Facebook‘un sosyal ağ siteleri arasında başlıca hedef olmasını sağladı. çalınan hesaplar, gelecekte hedeflenen saldırılarda kullanım için kişilerin bilgilerini toplamak üzere de kullanılabilecek.

 

 

Facebook kullanıcıları şok yaşıyor

 

 

 

Bu saldırılarla ilgili Kaspersky Lab Web İçeriği Analiz Uzmanı Nadezhda Demidova açıklamalarda bulundu. Kaspersky Lab Web İçeriği Analiz Uzmanı Nadezhda Demidova; “Siber suçlular, kurbanlarını kimlik avı içerikleri bulunan sayfalara yönlendirmek için çok çeşitli yollar geliştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here