Ana sayfa Haber Facebook”ta pedofili rezaleti

Facebook”ta pedofili rezaleti

0

Facebook‘ta oluşturulan kapalı gruplardaki politika açıklarından daha önce bahsediyorduk. Facebook‘un mobilde aşırı şarj tüketmesi, kullanıcıların geçmiş dönemde farklı şekilde mağdur olduğu da biliniyor. Şimdi ortaya çıkan konu ise biraz da Facebook‘un kapalı grup kurallarıyla ilgili bir konu. BBC’nin haberine göre, daha doğrusu BBC’ye gelen ebevyn şikayetlerine göre Facebook’taki bazı kapalı gruplardaki kullanıcılar özel mesajlar aracılığı ile birbirilerine pedofili içerikler sağlıyorlar. Kapalı gruplar, iç paylaşımların grup dışından kimsenin görünmemesi için özellikle seçiliyor.

üstelik bunun gibi grupların yöneticilerin, bu gruplara kişileri almak için, pedofili içerik paylaşımı sağlamasını zorunlu kılıyorlar. Ayrıca paylaşılan içerikler de kesinlikle yasal sınırın oldukça altında olduğu da durumu gözlemleyen bir anne tarafından onaylandı.

Daha önce pedofili içerikleri internet dergilerinde, bloglarda veya YouTube içeriklerinde görüyorduk. Fakat bunun gibi içeriklere karşı mücadele doğrultusunda pek şansları kalmasa da, görünüşe göre para karşılığı aynı kişiler, aynı rezaleti devam etiriyorlar.

Başka kaynaklara göre durum BBC’nin belirttiğinden daha karamsar bir tablo taşıyor. BBC’nin haberinde 13 14 yaşlı çocukların fotoğrafları paylaşıldığı söylenirken başka kaynak ve görgü tanıkları bu yaşın 9 ile 11 yaş aralığında seyir edebildiğini söylediler.

üstelik bu gruplardan bir tanesi, onca şikayete rağmen halen ayakta. Bir çeşit reklam olmasa elbette ifşa edebiliriz ancak yine de isimlerinin geçmemesi olumlu olacaktır.

Görnüşe göre, Facebook, kullanıcılarının bilgilerini “gerekli” yerlere ulaştırmakla fazlasıyla meşgul.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here