Ana sayfa İnternet Facebook”ta Like gelince size sarılacak!

Facebook”ta Like gelince size sarılacak!

0

MIT araştırmacıları Japon bilimadamlarını aratmayacak düzeyde yeni bir dijital ceket geliştirdi. Bu ceketin yaptıklarını insan insana yapmaz!
 

Dünyanın en iyi mühendislik okullarından biri olan MIT, şu günlerde sıradışı bir buluş ile teknoloji sevenlerin karşısına çıkıyor. MIT araştırmacıları önümüz kış diye olsa gerek bir ceket üretmek için kolları sıvadı ve uzun bir araştırma safhasına girdi. Ne var ki bu ceket alışılagelen ceketlerden biraz farklı bir yapıya sahip. MIT araştırmacılarının geliştirdiği bilgi işlem yapabilen ceket, 1 milyarlık nüfusuyla dünyanın en kalabalık online topluluğu olan Facebook ile yakın ilişkiler içerisine giriyor!
 
MIT ceketi
Yalnız dünyamızın güzel nerd”lerine ithafen yapıldığını düşündüğümüz bu ceket, kişinin Facebook profilinde paylaştığı post”ları takip ediyor ve bu post”lara bir başka kullanıcıdan “Like” yani beğeni geldiğinde, ceket otomatik olarak içerisinde bulunan kişiyi sarıp sarmalıyor! Arkadaşça bir sarılma olduğunu söyleyen MIT yetkilileri, sarılma eyleminin kişinin hareketlerini zora sokmayacağının da garantisini veriyor! Like-A-Hug adını alan bu ceketin baş mühendislerinden Melissa Chow, ceketi “Giyilebilir Sosyal Medya Ceketi” olarak tanımlıyor!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here