Ana sayfa İnternet Facebook’ta görüntülü chat dönemi başlıyor!

Facebook’ta görüntülü chat dönemi başlıyor!

0

Dünyagenelinde 750 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu açıklayan Facebook, bedava görüntülü aramalar yapılabilmesi için Skype Technologies şirketiyle anlaştığını duyurdu

Skype, geçen hafta Microsoft tarafından satın alınmıştı. Böylece, Facebook Microsoft ile arasındaki işbirliğini daha da güçlendirmiş oldu.
 

Facebook uzun süreden beri ortağı olan Microsoft, geçen hafta sonuçlanan anlaşmayla Skype”ı 8.5 milyar dolara satın almıştı. Anlaşmanın, 2011 sonlarında sonuçlanması bekleniyor.
 

facebook

Facebook, görüntülü sohbet uygulaması başlatarak, geçen hafta kendisine rakip olması düşünülen Googleoplus uygulamasını başlatan Google”a olan üstünlüğünü korumak istiyor. Facebook CEO”su Mark Zuckerberg, medya içerikleri ve ortaklıklar kurarak kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor.
 

Macquarie Capital küresel bankacılık şirketinden analist Ben Schachter, “gelen son hamleyle Facebook ile Google arasındaki rekabetin daha da kızışacağına” dikkat çekti. Schachter, “Skype ortaklığının son olmadığını, iki şirketin ileride daha fazla hamle yapacaklarını” öne sürdü.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here