Ana sayfa Haber Facebook, şiddet videolarını önlemek için polisle anlaştı

Facebook, şiddet videolarını önlemek için polisle anlaştı

0

Facebook uzun süredir canlı yayın hizmeti aracılığıyla viral hale gelen şiddet olaylarıyla mücadele etti. Şimdi polisin sağladığı çekim görüntülerinin, videolardaki silah şiddetini tespit etmek için yapay zekayı eğitmesine yardımcı olacağını umuyor.

Teknoloji devi, ateşli silah eğitimi oturumlarının birinci şahıs perspektifinde videolarını gönderen İngiltere ve ABD’deki polislerle ortaklık kurdu. İngiltere’nin Büyükşehir Polisi Salı günü yaptığı açıklamada, bu kliplerin Facebook’un atıcılar tarafından yayınlanan canlı yayınları tespit edebilecek bir algoritma geliştirmesine yardımcı olacak.

Facebook algoritmaları geliştirmekte kararlı

Facebook Salı günü yayınlanan bir blog yazısında, “Bu girişimle, gerçek dünyadaki şiddet olaylarının birinci şahıs görüntülerini tespit etmeyi ve filmlerden veya video oyunlarından kurgusal içerik gibi diğer görüntü türlerini yanlış algılamaktan kaçınmayı hedefliyoruz” dedi.

Büyükşehir Polisi açıklamasında, Facebook’un İngiltere’deki kanun uygulayıcı yardımlaşma lideri Stephanie McCourt, şirketin tespit algoritmalarını iyileştirmeye kararlı olduğunu söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here