Ana sayfa Donanım Facebook Portal Devrim Yaratmaya Geliyor

Facebook Portal Devrim Yaratmaya Geliyor

0

Bugüne kadarki en büyük veri ihlali nedeniyle başı oldukça ağrıyan Facebook; karşımıza Facebook portal gibi devrim yaratacak uygulama ile geliyor. Facebook markası altında pazarlanan ilk donanım ürünleri olan portal, diğer portal kullanıcılarını veya Facebook Messenger’ı olan herhangi birini aramak için de kullanılabilir. Portallar Spotify ve Pandora da Müzik çalabilir veya Facebook’tan video akışı da yapabiliyor. Ancak Facebook, bunları veri ihlali gibi bazı sorunlarla karşılaşmamak için mümkün olduğunca sınırlı tutmaya çalışıyor.

Peki Facebook Portal Ürününde Ne Tür Özellikler Bulunuyor ?

 

 

Facebook portal
Facebook portal

 

Facebook tarafından çıkarılmış olan bu ürünün, belirli boyutlara sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Küçük olanları; amazonun Echo Show’una daha çok benzerken, büyük olanı ise hamburger restoranında siparişinizi alacak ekranlara benzetiliyor. Çok daha büyük olan Portal Plus ise, nereye koyarsanız koyun kendisini bir şekilde ön plana çıkarmayı başarıyor. Normal portal ürünlerini tezgah üstü TV gibi mutfağınıza da yerleştirme imkanınız bulunuyor. Portalın en ilgi çekici özelliklerinden bir tanesi de, vücudunuzu tanımlayabilecek geniş açılı bir kameraya sahip olmasıdır. Böylece odanın içerisinde dolaşırken bile yüzünüze odaklanır.

Facebook portal sayesinde; hiçbir şey tutmak, hedeflemek veya yönlendirmek mecburiyetiniz yoktur. Eğer odanın içerisinde çok fazla kişi varsa, bu platform içerisinde yer alan kamera herkese uygun geniş açı kullanabilir. Facebook yetkilileri böylece, video sohbetinin çok daha doğal bir hale geldiğini de ifade ediyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here