Ana sayfa Donanım Facebook Portal Akıllı Arama Sistemi Yeni Özellikler Kazandı

Facebook Portal Akıllı Arama Sistemi Yeni Özellikler Kazandı

0

Görüntülü arama konusunda çığır açmayı başaran Facebook portal; yepyeni özellikleriyle karşınızda. Facebook; önümüzdeki aylarda yeni özellikler ve içerikler sunmaya devam edeceğini söyledi.

Facebook Portal Ne Tür Özellikler Kazandı ?

Portal ve Portal+ ; Facebook arkadaşlarınla görüntülü arama yapmak için kurulmuş bir cihazdır. Ancak bu ürünün en önemli özellikleri;

  • Herhangi bir mikrofon gerektirmemesi
  • Kamera sisteminin ellerinizi yormaması
  • 10 inç ile 15 inç arasında dilediğiniz ürünü tercih edebilmeniz

gibi avantajlarıdır. Her iki model de; hayatınızdaki önemli insanlara daha yakın hissetmeniz ve görüntülü sohbetlerin bir çağrı gibi görünmemesini ve aslında aynı odadaki biri gibi görünmesini sağlamak için tasarlandı.

İlgili Haber: Facebook portal devrim yaratmaya geliyor

Beyaz veya siyah olarak sunulan iki model; öncelikle ekran boyutuna ve çözünürlüğüne göre değişiyor. 199 $ ‘lık Portal 10 inçlik 1.200 x 800 ekrana sahipken, 349 $’ lık Portal + 15 inçlik 1.920 x 1.080 döner ekrana sahip. Her iki modelde de yapay zeka özellikleri kullanılıyor.

Smart Camera’nın 12 megapiksel kamerası 140 derecelik görüş alanına sahip. Kamera; eylemi takip etmek ve çağrıya katılan yeni insanlar da dahil etmek üzere çağrıdaki herkesi çerçevede tutmak için çağrıları otomatik olarak yakınlaştırır. Smart Sound’un yapay zeka büyüsü, Smart Camera ile birlikte çalışır. Bir hoparlör bir odanın etrafında hareket ederken, örneğin kamera hareketi takip eder ve mikrofonlar konuşanın sesini otomatik olarak geliştirir.

Yeni Özellikler

  • Manuel olarak ayarlama yapabilecek
  • Özel adlandırmalar (babam,nişanlım,annem) yaparak aramalarınızı gerçekleştireblecek
  • Hey portal” diyerek Facebook ile iletişim kurabileceksiniz

Facebook bu portal işini çok sevdi ve daha uzun bir süre devam ettirecek gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here