Ana sayfa İnternet Facebook peşinizde!

Facebook peşinizde!

0

Facebook, konum belirleyen “mekânlar” adlı servisini sunuyor.
 

Facebook”un “Places” (mekânlar) adlı servisi bu akşam ABD”de servise girecek.

Facebook”un konum belirleyip, arkadaş listenizdeki kişilerin nerede olduğunu görmenizi sağlayacak servisi bu gece aktif olacak. Servisi kullanabilmek için GPS”li bir telefonunuzun olması gerekmiyor Kullanıcılar, Facebook mekânlar servisine, iPhone, iPod Touch, Android akıllı telefonları, BlackBerry Torch ve iPad”lerden bağlanabilecekler.
 

Servisi kullanmak için yapmanız gereken; iPhone uygulamasından ya da touch.facebook.com sitesinden bağlanarak giriş yapmak. Giriş yaptıktan sonra size yakın olan mekânların listesini göreceksiniz. Bu mekânlardan hangisi size yakınsa, seçip konumuzu paylaşıyorsunuz. Eğer listedeki mekânların hiçbiri size uymuyorsa kendiniz arama yapıp ekleyebiliyorsunuz.
 

 

Facebook mekânlar servisinin gizlilik açısından sıkıntı yaratacağını düşünmeyin. Siz, uygulamanın gizlilik ayarlarını herkes için açmadığınız sürece yalnızca arkadaşlarınız bulunduğunuz konumları görebiliyor.

Facebook”un CEO”su ve başkanı olan Mark Zuckerberg, yeni servisiyle ilgili olarak, “Facebook mekânlar, nerede olduğunuzu paylaşmanızı sağlayacak ve hangi arkadaşlarınızın size yakın konumda olduğunu gösterecek” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here