Ana sayfa İnternet Facebook oyunları zarar ettiriyor

Facebook oyunları zarar ettiriyor

0

Yoksa siz de Facebook oyunlarından kafanızı kaldıramayanlardan mısınız?

Facebook’ta kullanıcıları eğlendirici, basit de olsa vakit geçirici -eğlendirirken öğretici desek yalan olur- pek çok oyun var. Ancak bu oyunlar sizde birer bağımlılık haline gelmişse yavaş yavaş patronunuzun tepkisine maruz kalmanız an meselesi.

özellikle araştırmacılar kriz ortamında kalkınmaya çalışan şirketlerin bir numaralı düşmanının Facebook oyunları olduğunu söylüyor. Zira Facebook oyunları çalışanların performansını %12.5 oranında baltalıyor.

Nucelus Research araştırmacısı Rebecca Wettemann şirketlerin yavaş yavaş çalışma saatleri içerisinde Facebook’a erişimi engellediğini belirtiyor. Wettemann, Facebook’un toplamda şirketlerin verimliliğine %1.5 zarar verdiğini dile getiriyor.

Bunun yanında 350 milyon dolaylarında kullanıcıya sahip olan Facebook ise, üyelerinin %20’sinin çevrimiçi olarak oyun oynadığını belirtiyor. FarmVille ise bu oyunlar arasında 70 milyon kullanıcıyla en üst sırada yer alıyor. Şirketlerin Facebook’a erişimi engellemesinin aksine bu oyunların çalışanların biraz olsun gevşemesine olanak sağladığını, bunun da verimliliği arttırdığını savunanlar da mevcut.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here