Ana sayfa Haber Facebook Messenger”da gönderilen mesajlar yakında geri alınabilecek

Facebook Messenger”da gönderilen mesajlar yakında geri alınabilecek

0

Perşembe günü Mark Zuckerberg’in Messenger’da gönderdiği mesajları gönderdiği kişilerin  mesaj kutularından silebildiği gerçeği firma tarafından doğrulandığında, Facebook’un kendi yöneticilerine uyguladığı ayrımcılık açığa çıkmıştı. Bu özelliği artık herkes kullanabilecek. 

Toplumun daha fazla tepkisini çekmek istemeyen Facebook, tüm aleyhte bildirimlere anlık tepkiler vermeye başladı. En azından firmanın yöneticisi Zuckerberg, Kongre’de ifade verdiği günden bu yana. İlk olarak TechCrunch’ın yaptığı habere göre Facebook, bir kaç ay içerisinde tüm kullanıcılara açık olacak olan ‘mesajı geri al’ özelliği üzerinde çalıştığını doğruladı. 

Firma tarafından yapılan açıklamada şöyle deniyor:

“Bu özellik hakkında şimdiye kadar bir kaç kez görüşme yapmıştık. Messenger’ın kriptolu versiyonunda bulunan gizli mesaj özelliğini kullananların gönderilen mesajlar için zaman limiti koyarak, mesajlarının bu zaman sınırından sonra silinmesini sağlamak gibi bir imkanları bulunuyor. Şimdi ise daha geniş anlamda mesaj silme özelliğinin kullanıma sunulmasını sağlayacağız. Bu biraz zaman alabilir. özellik devreye girene kadar yöneticilerin mesajlarını da silmeyeceğiz. özelliği yakın zamanda tamamlayacağız. Bugüne kadar yapmadığımız için özür dileriz.”

Henüz yeni bir gelişme olması nedeniyle Facebook’un bu özelliği tıpkı Zuckerberg’in kullandığı şekilde yapıp yapmayacağını bilmiyoruz henüz. Firma geçtiğimiz akşam şu açıklamayı yapmıştı:

“Sony Pictures’ın eposta iletileri 2014 yılında hacklendiğinde yöneticilerimizin iletişimini korumak için bir dizi değişiklikler yapmıştık. Mark’ın Messsenger’daki mesajlarının okunma süresinin kısıtlanması da bu değişiklikler arasındaydı. Mesajların korunmasını yasalara tam bağlılık göstererek yaptık.”

Belirli bir mesajı geri alabilmekle, belirli bir süreden sonra tüm mesajların silinmesi için otomatik ayarlama yapmak farklı şeyler. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre firma, bu özelik herkes tarafından kullanılır hale gelene kadar Zuckerberg’in mesajları geri alınmayacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here