Ana sayfa Haber Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatılır?

Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatılır?

0

Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatılır?

Bu aralar mobil kullanıcıların neredeyse tümü Facebook“un zoraki uygulaması Facebook Messenger“dan şikayetçi. Her ne kadar alternatif yollar denense de, maalesef eğer Facebook“u mobil olarak kullanmak istiyorsanız, Facebook Messenger“i de yüklemekten kaçış yok… En azından şimdilik, Facebook bu zorlamadan geri adım atana kadar.Tamam uygulamayı anladık da, hiç alışkın olmadığımız biçimde, gelen mesajların ana ekranımızda, birden bire belirivermesine ne demeli?

Neyse ki bunun önüne geçmenin garantili bir yöntemi var.

 Eğer Android kullanıyorsanız, Ayarlar menüsünde ekranı aşağı kaydırın, Uygulamalar başlığı altındaki Messenger“e dokunun ve “Bildirimleri Göster” seçeneğindeki onayı kaldırın. Eğer bir mesaj aldığınızda ana ekranda çıkan yuvarlak profil resimlerinin (chat heads) de görünmemesini istiyorsanız, Facebbok Messenger uygulamasını açın, sağ üstteki Ayarlar simgesine dokunun ve yuvarlak simgelerin çıkmasını kapatın.

 

 

 

Eğer iOS kullanıcısı iseniz, Ayarlar menüsünden Bildirim Merkezi”ne girin ve buradan da Messenger“i seçin. Sonra da bildirimleri tamamen kapatın.

Şimdi daha iyi…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here