Ana sayfa Haber Facebook Kullanıcılarını Yine Zor Durumda Bıraktı

Facebook Kullanıcılarını Yine Zor Durumda Bıraktı

0

Daha önceden çeşitli reklam sorunlarından dolayı kullanıcılarının bazı bilgilerini paylaşan Facebook; yeniden başka bir skandalla karşımıza çıktı. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak bilinen Facebook, 50 milyon hesabın etkilendiği güvenlik sorununun oluştuğunu bildirdi. Bu konuyla ilgili yapılan çeşitli açıklamalarda; saldırıların arkasında kimin olduğu ve nerede bulunduklarını bilmediklerini ifade ettiler. Facebook tarafından ortaya çıkan bu problem, daha önceden de meydana gelmişti ve kuruluşu oldukça zor bir durumda bırakmıştı.

 

Facebook güvenlik

 

Peki Bu Güvenlik Açığı Giderildi Mi ?

Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre; ortaya çıkan bu güvenlik açığının giderildiği ifade edildi. Hem kullanıcılarının, hem de hizmetlerinin karşılaştığı zorluklara rağmen güçlü bir şekilde yollarına devam edeceklerini ifade eden Facebook ekibi de şaşkınlığını gizleyemedi. Ortaya çıkan bu güvenlik ihlalinin; Facebook’un yabancı ülke seçimlerine yanlış bilgi akışını, nefret söylemleri ve veri gizliliği ihlali ile müdahale ettiği iddialarına karşı ortaya çıkması ise herkesin yönünü bu tarafa çevirmesine neden oldu.

Facebook kullanıcılarının en çok dikkatini çeken bir diğer nokta ise; bu güvenlik açığının nasıl oluştuğudur. Facebook’ta henüz yeni getirilen başkasının gözünden gör özelliği üzerinden böyle bir sorunun ortaya çıktığı da ifade ediliyor. Bu saldırıların arkasında henüz tam olarak kim ve kimlerin olduğu bilinmese dahi, kullanıcılara son derece dikkatli olmaları tavsiye ediliyor. Eğer bir Facebook kullanıcısıysanız; sizler de güvenlik konusunda tehlike altında olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here