Ana sayfa İnternet Facebook karşıtı mısınız? Buyrun!..

Facebook karşıtı mısınız? Buyrun!..

0

4 üniversite öğrencisi Facebook’u bitirmek için harekete geçti
 

ABD ‘li 4 üniversite öğrencisi son derece ilginç bir girişime imza attılar. Facebook’un  son dönemlerde artan  kişisel  gizlilik tartışmalarına karşıt, her kullanıcın hangi bilgilerini ne şekilde paylaşacaklarına karar verebilecekleri, açık kaynak kodlu, Diaspora adını verdikleri bir sosyal ağ alt yapısı oluşturmak istedikleri söylediler. Yunanca olan bu kelimenin akla gelebilecek, kelime ile ilişkilendirilebilecek başka bir politik oluşum ile bir alakası yok.

Her biri 20’li yaşlarının başlarında olan bu 4 gencin en büyük sorunu ise bunu yapmak için hiç maddi kaynaklarının olmaması. Maddi sıkıntıyı aşmak için bir bağış kampanyası başlatan gençler, 10 bin doları bulurlarsa, Facebook’u yok etmek için projeyi başlatacaklar.

Bu yüzden bir bağış kampanyası başlattılar ve eğer 10 bin doları bulurlarsa, bu yaz tatilinde Facebook’u bitirecek bu alternatiflerini hayata geçireceklerini açıkladılar. Kısa sürede Facebook karşıtlarının aslında sanıldığından daha fazla ortaya çıktı çünkü bu 4 maceraperest gence yapılan bağışların toplamı tam 100.000 dolara ulaştı.

10 bin dolar beklerken 100.000 dolar sahibi olan gençler projeye başlayacaklar ama bakalım dev Facebook’u bitirmeyi başarabilecekler mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here