Ana sayfa Haber Facebook “iş ilanları & başvuru” özelliğini 40″tan fazla ülkeye yayıyor

Facebook “iş ilanları & başvuru” özelliğini 40″tan fazla ülkeye yayıyor

0

Dünya çapındaki iş avcıları artık yerel iş fırsatlarını aramak ve başvuru yapmak için Facebook’u kullanabilecekler. Sosyal ağın bugün yaptığı açıklamaya göre iş başvurusu özelliği artık kırktan fazla ülkede kullanılabiliyor. Söz konusu özellik Amerika ve Kanada’da geçtiğimiz yıl uygulamaya girmişti.

İnsanların Facebook sayfalarını LinkedIn gibi mi görmeye başlayacaklarına dair sorulan bir soruya evet cevabını veren Facebook ‘meslekler ürünü’ müdürü Gaurav Dosi, firmanın gizlilik ayarlarını kolayca görüntülenebilir yapabildiğini söyledi. İnsanların paylaşmak istedikleri şeyi kontrol edebileceklerini söyleyen Dosi, mesleklere yönelik eğilimin Facebook platformunda halihazırda bilindiğini belirtti. örneğin insanlar hesaplarını kullanarak bulundukları bölgedeki yerel işletmelere eleman alımı konusunda mesajlar gönderirlerken, işletmelerin de durum güncellemesi yaparak eleman alımı ilanı verdiklerini söyleyen Dosi, profesyonel iş başvurularını aktif olarak yapan kişilerin ortalıkta içki içerken çekildikleri fotoğrafları kullanamalarının iyi olacağını belirtiyor.

Yeni özellikle birlikte bir Facebook sayfası hem sosyal bir yer olarak kullanılabilecekken, hem de profesyonel özgeçmiş olarak kullanılabilecek. 

İş başvurusu yapan kişiler, firmalarla Facebook Messenger üzerinden iletişim kurarak, detaylar üzerinde görüşme gerçekleştirebilecekler.

Eleman alımı ilanı vermek isteyen firmalar, Facebook’ta bulunan işletme sayfaları üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilecekler.

Bu aşamada https://www.facebook.com/careers/ bağlantısı üzerinden ya da Facebook’un mobil uygulamasında ‘keşfet’ bölümünden görüntülenebilen iş ilanlarına henüz Türkiye’de bulunan şehirler eklenmedi. Fakat, kısa süre içerisinde ekleneceğini düşünüyoruz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here