Ana sayfa Haber Facebook İle İlgili Belgeler Ortaya Çıktı

Facebook İle İlgili Belgeler Ortaya Çıktı

0

Bugüne kadarki veri gizliliği skandalları içerisinde en korkunç olanı, Cambridge Analytica skandalıdır. Gazetede; Parlamentonun Kültür, Medya ve Spor Seçme Komitesi Başkanı Milletvekili Damian Collins’in; Facebook yetkililerinin tekrar tekrar Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in skandalla ilgili olarak tanıklık etmeleri için ellerinden geleni yapmayı reddetmesinin ardından hareket ettikleri bildiriliyor.

Peki Bu Belgelerin İçerisinde Neler Var ?

Söz konusu belgelerin; üst düzey Facebook yetkilileri arasında Zuckerberg de dahil olmak üzere, sosyal medya şirketiyle ilgili davalarının keşif sürecinde elde ettiği Six4Three de dahil olmak üzere e-postalar içerdiği bildiriliyor.

 

 

Tüm bu dökümanlar değerlendirildiğinde, daha pek çok skandalın da ortaya çıkacağını tahmin etmek pek zor değil.

Bildirilenlere göre; Facebook’un gizlilik politikaları hakkında bildiği ayrıntıları açıkladılar. Six4Three; Facebook’un, Cambridge Analytica gibi veri analiz firmalarının milyonlarca kullanıcının kişisel verilerini kullanmasına izin veren boşlukları bilinçli olarak yarattığını iddia ediyor. Belki de Facebook kuruluşunun, henüz bilinmeyen birçok veri gizliliği ihlali daha ortaya çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here