Ana sayfa Haber Facebook hesabı tamamen nasıl silinir?

Facebook hesabı tamamen nasıl silinir?

0

Hepimizin hayatında yer etmiş olan Facebook, bazen kurtulunması gereken -kötü- bir alışkanlığa dönüşebiliyor. Bu bazen bağımlılık, bazen unutulmak, bazen kafa dinlemek, bazen ise ilgi çekmek için gerekli olan bir dijital intihar türü olsa da, çoğumuz Facebook hesabı tamamen nasıl kapatılır, nasıl silinir bilmiyoruz.

Google’a “Facebook hesap kapatma” ya da “Facebook hesap silme” yazdığımızda gösterilen yöntemlerin tamamı, aslında “Facebook hesabı nasıl dondurulur?” bilgisini tarif ediyor.

Peki gerçekten Facebook hesabı tamamen nasıl kapatılır, nasıl silinir?

öncelikle sağ üstteki “Ayarlar” sekmesinden “Facebook”ta ve diğer yerlerde uygulamaları, eklentileri, oyunları ve internet sitelerini kullan” ifadesinde “Düzenle” linkine tıklayın ve izin verdiğiniz uygulamaları tamamen silin. Şimdi işin zor kısmı; Hareketler Dökümü’ne girin ve tüm hareketlerinizi teker teker silin, beğenilerinizi kaldırın, yorumlarınızı silin… Şimdi Hesap Silme Sayfası‘na girin ve hesap silme işlemini yapın. Daha sonra 14 gün boyunca kesinlikle Facebook’a girmemeniz lazım. 3 ay içinde Facebook hesabınız tamamen silinecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here