Ana sayfa Haber Facebook, haber akışında değişikliğe gidiyor

Facebook, haber akışında değişikliğe gidiyor

0

Dünyanın bir numaralı sosyal medya platformu Facebook’un haber akışında planlanan değişiklikler patronu Mark Zuckerberg‘den gelen CEO mesajıyla duyuruldu. Zuckerberg, Facebook topluluğundan alınan geri bildirimlerin herkese açık içeriğin “birbirimizle daha fazla bağlantı kurmamıza neden olan kişisel anları işgal ettiğinin” düşünüldüğünü gösterdiğini ve bunun sonucundaki dengesizliğin giderilmesi için bir gözden geçirmenin planladığını söyledi.

Mark Zuckerberg yayınladığı CEO mesajında, araştırmaların “ilişkilerimizi güçlendirmenin, sağlık ve mutluluğumuzu arttırdığını” gösterdiğinden ve servislerin sadece eğlenceli değil, aynı zamanda insanların sağlığı için de iyi olduğundan emin olmak için bir sorumluluk hissettiklerinden” bahsediyor. Site ziyaretcileri için güncel Marsbet Promosyon Kodu Facebook’un kendi çalışmalarının kullanıcıların, “insanlarla bağlantı kurmak için sosyal medyayı kullandığımızda kendimizi daha fazla bağlantılı ve daha az yalnız hissediyoruz ve bu da uzun vadeli mutluluk ve sağlıkla ilişkili. öte yandan, pasif olarak makale okumak veya videoları izlemek – eğlenceli veya bilgilendirici olsalar bile – o kadar da iyi olmayabilir” dediklerini ortaya koyduğunu söyledi.

Yeni strateji, şirketin şu anda küresel olarak 2 milyardan fazla kullanıcısı olan platformunun gücü konusunda artan bir inceleme ile karşı karşıya kalması ile birlikte geldi. Son birkaç yıl şirket için özellikle zorlu geçti. Platform üzerinde kötüye kullanım ve nefret söylemi için yapılan eleştirilerin yanı sıra Amerika’daki seçimlere dışarıdan yapılan müdahaleler ve diğer şeyler de dahil olmak üzere sıkıntılı bir süreç yaşandı. Değişiklikler, arkadaşlara ve aileye daha fazla odaklanma ile şirketin köklerine dönme isteğini açıkça ortaya koyuyor.

Facebook”da harcanan zamanın azalacağı tahmin ediliyor
Mark Zuckerberg, değişikliklerin kullanıcıların Facebook’ta ve genel içeriğe bakmak için daha az vakit harcayacağı anlamına geldiğini, ancak sitede geçirilecek zamanın “daha değerli” olduğunun hissedileceğini belirtti. Mesajda “Doğru olanı yaparsak, topluluğumuz ve işimiz için uzun vadede iyi olacağına inanıyorum” diye yazıyor.

Zuckerberg, şirketin geçen yıl bu yönde değişiklikler yapmaya başladığını da belirtti, “Ancak bu yeni odaklanmanın tüm ürünlerimizde yer alması aylar alacaktır. Göreceğiniz ilk değişiklikler, arkadaşlarınız, aileniz ve gruplarınızdan daha fazlasını görmeyi bekleyebileceğiniz haber beslemelerinde olacaktır ” dedi. Zuckerberg, servisi iyileştirmek için açık bir kararlılıkla 2018 yılına girerken, bu yıl Facebook’u “düzeltmek” için nasıl harcama yapmak istediklerini açıklayan başka bir mesaj yayınladı. Şirketinin “politikalarını güçlendirmek ve araçlarını yanlış kullanmamak için halihazırda çok fazla hata yaptığını” itiraf ederek, platformun “topluluğumuzu suistimallerden ve nefretten koruyan, ulus devletlerin müdahalesine karşı savunan ya da Facebook’ta harcanan zamanın iyi geçirilmesini garantileyen daha büyük bir çaba içinde” olmasını istediklerini söyledi.

Son zamanlarda Facebook’ta harcanan zamanın iyi geçmediğini hissettiyseniz, platformdaki bu en son değişikliklerin fikrinizi değiştirip değiştirmediğini bekleyip göreceksiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here