Ana sayfa Haber Facebook, gençlerin popüler uygulaması “Tbh”yi satın aldı

Facebook, gençlerin popüler uygulaması “Tbh”yi satın aldı

0

Facebook”u büyük annesiyle görüşmek için bir araç olarak gören gençlerle daha yakın bir ilişki kurma yönünde yeni bir adım atan sosyal ağ, “tbh” adlı uygulamayı satın aldı. Bu uygulama, arkadaşlarıyla online ortamda olumlu etkileşimlerde bulunmayı tercih eden Amerika”lı gençleri hedef alıyor. Uygulama, son birkaç hafta içerisinde 5 milyonun üzerinde indirildiği için Facebook”un dikkatini çekmiş olmalı. Halen 2.5 milyon günlük kullanıcısı olan uygulama, Amerika”nın belirli eyaletlerinde kullanılabiliyor.

Tbh (to be honest = dürüst olmak gerekise), sadece cevaplandığında iyi hissettirecek soruları kabul eden, oy verme yöntemiyle değerlendirme yapan bir uygulama. örneğin, bir soru havuzu oluşturarak “En tatlı gülüş kiminki?” şeklinde sorular sorarak, cevap olarak kişi listenizde dört kişiyi listeye koyabiliyorsunuz. Eğer seçilirseniz karşılığında “sanal” bir mücevher alıyorsunuz. Aynı zamanda sizi seçenlerle iletişime geçme seçeneğine de kavuşuyorsunuz. Tabii kim olduklarını açıklayıp açıklamamak, onlara kalmış. Gördüğünüz gibi uygulama, kendine olan güvenini yitirmiş olanlar için de bir reçete olabilir. Uygulamanın yapımcılarının amacı, kullanıcıların kendilerini daha iyi hissedip, kendilerine daha çok güven duymalarını sağlayabilecekleri bir topluluk oluşturmak.

TechCrunch”ın haberine göre Facebook, satın alma işlemi için 100 milyon dolardan daha az ödeme yapmış. Facebook için çerez anlamına gelecek bir miktar bu. Aynı zamanda neden daha önce Snapchat”te yaptığı gibi, uygulamanın kopyasını yapmadığının da bir açıklaması olabilir. Bununla birlikte bu miktardaki bir anlaşma, tbh”yi geliştireyim derken sıfırı tüketen bir girişimci firma için büyük bir şey. üstelik uygulamanın geliştiricileri, Facebook”un mali desteğiyle birlikte kendi ekiplerini bağımsız olarak çalıştırmaya da devam edebilecekler. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here