Ana sayfa Haber Facebook da sağlığımızı takip edecek.

Facebook da sağlığımızı takip edecek.

0

Sağlığımız konusunda “endişelenen” teknoloji firmaları kervanına Facebook da katıldı. Facebook, üyelerinin sağlık bilgilerini toplamayı, izlemeyi ve onları daha sağlıklı bir hayat için yönlendirmeyi amaçlıyor.

Facebook bu amaçla ilk olarak kendi sağlık uygulamasını geliştirecek. Ayni Apple’ın iOS 8 ile yayınladığı Health Kit ya da Google’ın halen üzerinde çalıştığı Google Fit uygulaması gibi, Facebook’un sağlık uygulaması da, kullanıcıların sağlık ve egzersiz verilerini toplayacak, izleyecek, analiz edecek… Facebook’un bu amaçla üçüncü parti yazılım ve akıllı cihazlar için başka firmalarla işbirliği yapması öngörülüyor. Piyasadaki egzersiz bileklikleri ve akıllı saatlerle entegre çalışması beklenen Facebook’un sağlık uygulaması ile egzersiz raporlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilecek, yürüyüş ya da koşu rotalarınızı yayınlayacak hatta yaktığınız kalori miktarı üzerinden rekabet edebileceksiniz. Bütün bunların yanında diyabet, kalp rahatsızlığı gibi kronik rahatsızlıklar için sizi sürekli takip edecek olan Facebook, gerektiğinde sizi uyaracak ya da kritik durumlarda arkadaş listenizi haberdar edecek.

Facebook buna benzer bir amaçla profil sayfasına kişinin organ bağışçısı olduğu bilgisini içeren bir kutucuk da eklemişti…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here