Ana sayfa Donanım Facebook”da hesap hırsızlığı dünyanın en büyük sorunu haline geldi!

Facebook”da hesap hırsızlığı dünyanın en büyük sorunu haline geldi!

0

Facebook, sosyal ağ hesapları çalmakta uzman olan siber suçluların tercih ettiği başlıca hedef olmaya devam ediyor. Kaspersky Lab“ın istatistiklerine göre, 2014 yılının 1. çeyreğinde bulgusal kimlik avı engelleme öğesi başlatıldığı zaman Facebook“u taklit eden sahte siteler, bütün hırsızlık örneklerinin yüzde 10,85‘lik kısmını oluşturdu.

 

 

Facebook hırsızlığı tüm dünyanın sorunu haline geldi

 

 

 

Yalnızca sahte Yahoo sayfaları daha fazla kimlik avı uyarısı vererek Facebook“un sosyal ağ siteleri arasında başlıca hedef olmasını sağladı. Günümüzde siteye İngilizce, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca, Türkçe, Arapça gibi pek çok dilde saldıran siber suçlular nedeniyle Facebook hırsızlığı küresel bir sorun oluşturuyor.

 

 

Facebook ya da diğer sosyal ağ hesaplarına yetkisiz erişim, kimlik avı bağlantılarının ya da zararlı yazılımların yayılması için kullanılabiliyor. Ayrıca siber suçlular; çalınan hesapları kurbanların kişi listelerine istenmeyen mesajlar göndermek ve başka kullanıcıların da görmesi için kurbanların arkadaşlarının duvarlarında istenmeyen mesajlar yayınlamak ya da kurbanın arkadaşlarından acil olarak finansal yardım isteyen mesajlar yaymak için de kullanıyor.

 

 

Facebook hırsızlığı tüm dünyanın sorunu haline geldi

 

 

 

çalınan hesaplar, gelecekte hedeflenen saldırılarda kullanım için kişilerin bilgilerini toplamak üzere de kullanılabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here