Ana sayfa Haber Facebook Ceza Üstüne Ceza Aldı!

Facebook Ceza Üstüne Ceza Aldı!

0

Birçok şirketin vergi nedeniyle ceza aldığı herkes tarafından biliniyor. Ancak Facebook bu konuda en çok ödeme yapacaklardan bir tanesi olarak görülüyor.

Son olarak İtalya’da yaşanan kriz nedeniyle hükümet, vergi bulma yarışına girdi. Bunlar içerisinde Facebook kuruluşu da bulunuyor.

Peki Facebook Ne Kadarlık Ödeme Yapacak ?

İtalya yalnızca Facebook kuruluşundan değil, aynı zamanda Apple gibi firmalardan da vergi alıyor. Ancak bu vergi oranları tüm şirketler için farklılık gösteriyor.

 

Facebook ceza aldı

 

Örneğin Apple üzerinden alınan vergi 10 yılda 300 milyon euro gibi bir rakamı bulmuşken, Facebook kuruluşundan 6 yıl için 300 milyon euro alındı. Problemin esas kaynağını da bu oluşturuyordu. Facebook; düşük vergi ödediği Asya ülkelerindeki gibi vergi ödeyince, İtalya buna itiraz etti.

Facebook kuruluşuna kesilen ceza sonrasında bu platformun 100 milyon euro ödemesine karar verildi. Böylece Facebook, bugüne kadarki en yüksek vergi cezalarından bir tanesini almış oldu. Karar şirkette büyük memnuniyetsizlik yarattı ancak, ceza bundan daha yüksek olabilirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here