Ana sayfa Haber Facebook Büyüme Hızı Düşmeye Devam Ediyor

Facebook Büyüme Hızı Düşmeye Devam Ediyor

0

Neredeyse herkes, Facebook gibi platformların yenilmez olduğunu ve kesinlikle düşüşe geçmeyeceğini tahmin eder. Ancak bu tahminlerde hepimizin yanıldığını söyleyebiliriz. 8 yıllık bir süreçten beri kesintisiz büyümesi sona eren şirket, her ne kadar küçülmese bile, yine de sabit kalmaya veya çok az büyümeye devam ediyor.

2018 3. çeyrek gelir raporunda bu sosyal ağ, ABD ve kanada’daki günlük aktif kullanıcı sayısının 185 milyonda sabit kaldığı görülüyor. Facebook kuruluşunun en aktif olduğu yerlerden bir tanesinin de buralar olduğu düşünüldüğünde, tablo biraz ürkütücü gibi.

Facebook Büyüme Hızı Neden Bu Kadar Düştü ?

2010 yılından beri Facebook şirketinin hisselerindeki yükseliş, ciddi oranlarda yavaşlamaya başlamıştı. Ancak bunun hızlanma süreci 2016 yılından sonra oldu. Veri gizliliği konusu ile ilgili kullanıcılarına yeterli açıklama yapmayan ve koruma sağlamayan Facebook şirketi, düşüş hızını arttırmaya devam etti.

 

 

ABD’de yapılan 2016 seçimlerinden beri; Facebook; komplo teorileri, sahte haberler ve propaganda için bir üreme alanı, yabancı hükümetler için hayati bir casusluk ve yanlış bilgilendirme merkezi haline geldi.

Facebook şirketi, şu an için ağırlıklı olarak WhatsApp ve İnstagram gibi uygulamalara ağırlık vermeye çalışıyor.

Facebook kuruluşu tarafından yapılan açıklamaya göre; her ay 2.6 milyar kişi; Facebook, WhatsApp, İnstagram ve Messenger gibi platformları kullanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here