Ana sayfa İnternet Facebook büyük risk altında!

Facebook büyük risk altında!

0

İnternetin maskeli aktivistleri Anonymous, Facebook’u hedef aldığını açıkladı. Anonymous’lar Facebook’a ne zaman saldıracak? Amaçları ne? Kişisel bilgilerimiz risk altında mı? Detaylar içeride…
 

İnternetin anonim grubu olarak adlandırılan ve kendilerine Anonymous adını koyan bir grup hacktivist (internet aktivisti), gözünü Facebook’a diktiğini açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Türk Hükümeti’ne bağlı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na saldırı düzenleyen Anonymous’ların bu sefer Facebook’u hedef almalarındaki amaç, şirketlerin Facebook üyelerinin kişisel bilgilerine izinsiz erişebiliyor olması olarak gösteriliyor.

 

Anonymous Facebook Operation
Anonymous, Operation Facebook adını verdiği operasyonun basın bildirisini YouTube üzerinden yayınlandı. Grup, saldırı tarihi olarak ise 5 Kasım 2011’i gösterdi. 750 milyondan fazla kayıtlı üyesi bulunan Facebook’un, internete yön vermesinden ve iletişim kanallarının Facebook’a bağımlı hale gelmeye başlamasından rahatsızlık duyduklarını belirten anonim grup, Facebook’un kişisel bilgilerimizi belli başlı şirketlere satmasına da bir son vermeyi amaçladıklarını söyledi. 5 Kasım’da Facebook’ta neler olacak, Facebook yönetimi bir önlem alacak mı büyük merak konusu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here