Ana sayfa Haber Mark Zuckerberg Ve Apple arasındaki Gerginlik Sürüyor

Mark Zuckerberg Ve Apple arasındaki Gerginlik Sürüyor

0
Facebook ve Apple savaşında

Facebook ile ilgili; hem güvenlik açısından, hem de diğer gizlilik faktörlerinden dolayı olumsuz bir hava hakim. Elon Musk gibi çeşitli teknoloji aktörlerinin de Facebook kuruluşunu eleştirdiği biliniyor. Ancak bu gruba son dönemlerde bir kişi daha dahil oldu. Apple CEO’su Tim Cook; Facebook ile ilgili olumsuz yorumlarda bulundu.

Facebook Yöneticileri Artık Android Telefon Kullanacak

 

Tüm bu Apple-Facebook geriliminden hemen sonra; Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, kuruluşun yöneticilerinden Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar kullanmasını istedi. Üstelik bunun kişisel telefonları da kapsaması, gerilimin daha da artacağını gösteriyor. Apple’ın CEO’su Tim Cook, yaptığı bir röportajda; Facebook kuruluşunu eleştirdi ve özellikle de telefon konusunda “özel hayat” vurgusu yaptı.

Android cep telefonları şu an için; Güney Amerika, Avrupa, Rusya, Güney Asya ve Orta Doğu’nun bazı bölgeleri de dahil olmak üzere son derece baskın. Ancak ABD, ağırlıklı olarak iOS işlemcili cep telefonlarını tercih ediyor.

Pek çok teknoloji şirketinde yönetim görevinde bulunan kişiler; özel hayatlarında da Apple ürünlerini kullanıyor. Bu nedenle Facebook yöneticilerinin karara uymaları, biraz zor görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here