Ana sayfa Haber Facebook 2 milyar kullanıcı sayısına ulaştı

Facebook 2 milyar kullanıcı sayısına ulaştı

0

Dünya nüfusunun dörtte birinden fazlası artık her ay sosyal medya sitesi Facebook’a giriyor. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook topluluğunun resmi olarak 2 milyar kişiye ulaştığını söyledi. 

BBC’nin haberine göre, Zuckerberg’in 13 yıl önce Harvard üniversitesi’nde öğrenciyken kurduğu sosyal medya devi, 2012 yılı Ekim ayında 1 milyar kullanıcıya ulaşmıştı. Yani Facebook aradan henüz 5 yıl bile geçmeden kullanıcı sayısını ikiye katlamış oldu.

Sayıdan tatmin olmayan Zuckerberg, USA Today’a yaptığı açıklamada, 2 milyar kullanıcı haberinin şirkette çok büyük kutlamalara neden olmadığını, çünkü henüz herkese ulaşamamış olduklarını, gerçekten önemsedikleri tek şeyin herkese ulaşabilmek olduğunu kaydetti.

 

Haberde, bazı internet uzmanlarının, özellikle gençler arasında çok popüler olan Snapchat gibi uygulamalar nedeniyle Facebook’un büyümesinin yavaşlayacağı tahmininde bulundukları da hatırlatılıyor. 

Sosyal medya sitesinin hızlı büyümesi içeriğin kontrolünü de güçleştiriyor. Facebook, kullanıcıların paylaştığı şiddet yanlısı, yasa dışı içerikleri kaldırması ve yeterince hızlı davranamaması konusunda ciddi baskı altında. Facebook bu sebeple 3 bin kişi daha istihdam edeceğini duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here