Ana sayfa Haber Exper”le “Her öğrenciye bir bilgisayar”

Exper”le “Her öğrenciye bir bilgisayar”

0

26 bin 709 öğrenci daha bilgisayarlı eğitime kavuşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından “Her öğrenciye bir bilgisayar” sloganıyla geçtiğimiz yıl hayata geçirilen bilişim seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. 5 yılda toplam 130 bin 6. sınıf öğrencisine bilgisayar dağıtılması planlanan projenin ikinci etabı İstanbul Swiss Otel”de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz”un katılımıyla gerçekleşen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi”nin “Birebir öğrenme Projesi” kapsamında ilköğretim 6. sınıf öğrencilerine yönelik başlattığı ücretsiz dizüstü bilgisayarlar kampanyası bu yıl da devam ediyor. “Hedef Kocaeli”ndeki her çocuğumuzu bilgisayar okuryazarı yapmak” sloganıyla 26 bin 587 öğrenciyi ücretsiz dizüstü bilgisayar dağıtan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 26 bin 709 öğrenciyi daha bilgisayar sahibi yapacak.

Beş yılda toplam 130 bin çocuğu bilgisayar sahibi yapmayı hedefleyen ve Türkiye Bilişim Derneği tarafından her yıl düzenlenen ‘Bilişim 2009 Yerel Yönetim Uygulama’ dalında birincilik ödülü alan projenin ikinci etabı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz”un katıldığı basın toplantısıyla tanıtıldı.

 

 

 

900 SINIF öĞRETMENİNE EĞİTİM
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6. sınıf öğrencilerine yönelik dağıtılacak ücretsiz dizüstü bilgisayarlar için Kocaeli genelindeki tüm 6. Sınıf öğretmenlerine eğitim veriliyor. Yaklaşık 900 öğretmene uzmanlar tarafından dağıtılacak bilgisayarların içindeki programlar ve “etkin öğrenim ve eğitim nasıl yapılır” konusunda bilgiler veriliyor.

 

 


TAM DONANIMLI SİSTEM

5 yıl sonunda toplam 130 bin 6. sınıf öğrencisine ulaşması hedeflenen BilgePisi”lerde Intel Atom işlemcisi bulunuyor. 160 GB hard diske sahip olacak laptoplarda 1 GB RAM mevcut. 10,1 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan bilgisayarlar üzerinde, kablosuz iletişim için tümleşik ağ kartı, tümleşik ses kartı, 1.3 megapiksel dahili webcam, tümleşik hoparlör ve mikrofon bulunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here