Ana sayfa Donanım Exper EQ 3G

Exper EQ 3G

0

Uzuuun süre sizinle 

İnternetin günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldiği ve mobil internet kullanımının giderek yaygınlaştığı günümüzde, notebook”ların pil ömrü de bu nedenlerden dolayı en önemli özelliklerden biri haline geldi. Daha önce uzun pil ömrüyle haber bölümümüzde yer alan Exper EQ 3G, 12 saatlik pil ömrünün yanı sıra kullanıcılarına internet adına tüm beklediklerini sunan bir ürün.
Exper EQ 3G

 

 

 

öncelikle notebook”un tasarımından söz ederek başlayalım. Magnezyum alaşımlı kasasıyla şık bir tasarıma sahip olan Exper EQ 3G, sade siyah gövdesi ve buradaki parlak siyah bant ile tasarıma hareket katmış. 360 x 260 x 25.4 mm boyutlarındaki dizüstü bilgisayar, 1.4 kg ağırlığa sahip. Kapağı açtığınızda ise yine siyah ve metalik grinin hoş bir kombinasyonuyla karşılaşıyorsunuz. Geniş tuşlarıyla rahatça kullanılan bir klavyesi bulunan dizüstü bilgisayar, dokunuşa duyarlı touchpad”iyle de notebook dünyasındaki yenilikleri taşıdığını belli ediyor. Touchpad”in hemen altındaysa parmak izi okuyucu yer alıyor. Exper EQ 3G, 13.3 inç”lik ekranıyla hem internet hem de diğer multimedya uygulamaları için geniş ve ferah bir alan sunuyor. 1280 x 800 piksel çözünürlükteki ekranın görüntüleme performansı da oldukça iyi.

Dizüstü bilgisayara adını veren 3G özelliği, uzun pil ömrüyle birleştiğinde 12 saate kadar internette dolaşabilmenizi sağlıyor. Notebook”un sağ ön kısmında yer alan SIM kart yuvasına 3G destekli SIM kartınızı taktıktan sonra, ürünle gelen Mobile Partner yazılımını çalıştırıp, gerekli ayarları yaptıktan sonra rahatça internete bağlanabiliyorsunuz. EQ 3G ayrıca, Intel’in WiFi Link 5300 AGN kablosuz ağ bağdaştırıcısı sayesinde 300 Mbit hızla WiFi bağlantısı da sağlıyor. Bluetooth 2.1 desteği de bulunan dizüstü bilgisayarla diğer kablosuz cihazlarınızı senkronize edebiliyorsunuz. Exper EQ 3G”nin diğer bağlantı özelliklerine baktığımızda üç adet USB bağlantısı, VGA çıkışı, ağ bağlantısı ve bir de dock bağlantısı görüyoruz.
Exper EQ 3G’ de Intel’in 10 Watt güç tüketen ve 1.4 Ghz hızında çalışan Core 2 Duo SU9400 işlemcisi kullanılarak pil ömrünün uzun olması sağlanmış.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here