Ana sayfa Haber Evan Blass”tan yeni Samsung DeX Pad sızıntısı

Evan Blass”tan yeni Samsung DeX Pad sızıntısı

0

Geçtiğimiz yıl Samsung’un Galaxy S9’u CES 2018’de açıklayacağına dair haberler çıktığında, yeni bir DeX şarj cihazından da bahsediliyordu. S9 CES’te açıklanmadı ama, DeX cihazıyla ilgili bilgiler doğru olabilir. Güvenilir bilgi kaynaklarından olan Evan Blass (evleaks) Twitter hesabında bu sözü edilen DeX Pad’in resimlerini yayınladı. Daha önceki haberlerde olduğu gibi S8 için çıkarılan ilk DeX cihazı gibi değil, sadece, sıradan görünümlü bir cihaz. 

Sizin de göreceğiniz gibi telefonunuzu takmanız gereken bir adet USB-C bağlantısı, iki USB girişi ve bir de HDMI portu bulunuyor. Galaxy S9’un ayrı bir kulaklık girişi de olacağını belirtelim. Telefon cihaza takılı olduğunda sırt üstü konulmak zorunda olacak çünkü cihaz, S9 ya da S8’i dokunmatik yüzeye ya da sanal klavyeye çevirebiliyor. Hatırlarsanız Samsung’un DeX cihazı, S8’i masa üstü PC’ye dönüştürebiliyordu. Bu güncellenmiş cihazla birlikte fare ya da klavye ihtiyacı ortadan kalkmış olacak. 

Samsung’un DeX cihazıyla ilgili daha fazla bilgiyi, firmanın 25 Şubat tarihinde düzenleyeceği ‘Unpacked’ etkinliğinde edinebileceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here