Ana sayfa Haber Evan Blass Galaxy S9 ve S9 Plus”ın resimlerini yayınladı

Evan Blass Galaxy S9 ve S9 Plus”ın resimlerini yayınladı

0

Samsung, Galaxy S9 ve S9+ adlı yeni nesil akıllı telefonlarını 25 Şubat’ta düzenlenecek olan Mobil Dünyası Kongresi’nde açıklamayı planlıyor. Fakat bu tarihe yaklaşırken Güney Koreli firmanın yeni amiral gemisi cihazı yansıtan bir kaç görüntü sızdırıldı. 

Güvenilir haberci Evan Blass (@evleaks) yeni cihazların bir kaç görüntüsünü Twitter’da paylaştı. Görüntülerle birlikte iPhone X ile doğrudan rekabet edecek yeni cihazlar hakkında detaylar da yer aldı.

Samsung’un iki yeni akıllı telefonunda Galaxy S8 cihazlarındaki genel tasarım kullanılmaya devam edilecek. Bu tasarıma göre çerçeve boşlukları fazla olmayacak ve hemen hemen bütünsel ekran konseptine uygun, Super AMOLED ekran bulunacak. iPhone X’un aksine S9 ve S9+’nın üst ve alt bölümlerinde siyah parmaklıklar bulunuyor. üst parmaklık kamera ve mikrofon gibi parçalar barındırıyor bünyesinde. 

İki cihazdan büyük olanı olan Galaxy S9+’nın arka yüzünde dikey olarak yerleştirilmiş ikili kamera tasarımı yer alıyor. Samsung’un 25 Şubat etkinliğine davet yapması, yeni öncü cihazların odak noktasının kamera alanında yapılan geliştirmeler olacağına işaret ediyor. 

Söylentilere göre Galaxy S9’da 12 Megapiksel çözünürlüğünde, f/1.5 ya da f/2.4 odak açıklığında tekil bir kamera yer alacakken, S9+’da ise yine aynı odak aralığında 12 megapiksellik ana kamera ve sabit aralıkta ikinci bir 12 megapiksellik kamera bulunacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here