Ana sayfa Haber Evan Blass bu sefer de HTC U12 Plus”ın resimlerini yayınladı

Evan Blass bu sefer de HTC U12 Plus”ın resimlerini yayınladı

0

HTC, yeni öncü modeli U12 Plus için sıkı şekilde çalışmaya devam ediyor. VentureBeat’te yazan ünlü ve güvenilir bilgi sızdırıcı Evan Blass’ın modelle ilgili yaptığı sızıntıyla birlikte telefonun nasıl görüneceğine dair bir ön fikir sahibi olduk. Fakat bu resimlere bakarak modelin, HTC’nin Tayvan’da düzenlediği bir 5G etkinliğinde gösterdiği U12 prototipinin aynısı mı olduğunu, yoksa bir başka model mi olduğunu söylemek zor. 

Telefon, 2018 yılının bariz amiral gemisi modellerinden biri gibi görünüyor az ya da çok. Büyük ve kenarlıkları daraltılmış bir ekran, ikili kamera sistemi ve göründüğü kadarıyla U12 Plus’ın önceki modelleri U11 ve U11 Plus’tan alınmış benzer tasarım izleri. 

ROM geliştiricisi Llabtoofer’in U12 Plus’ın teknik özellikleriyle ilgili olarak Mart ayında Twitter’da verdiği bilgiler de, kaliteli bir Android cihazdan beklenecek özelliklerle örtüşüyor. U12 Plus’ın 6-inch büyüklüğünde LCD ve WQHD+ çözünürlükte ekranı olacağı, Qualcomm Snapdragon 845 işlemci üzerinde çalışacağı, 6 GB RAM ve 256 GB hafızasının olacağı, bataryasının ise 3.420 mAh olacağı söylenmişti. Bu arada dikkati çeken şey, HTC’nin müthiş bir şekilde ikili kamera sistemine dönmüş olması. U12 Plus’ta 12 megapiksel ve 16 megapiksel sensörlü iki kamera bulunuyor arka tarafta. ön yüzde ise 8 megapiksel çözünürlükte bir kamera yer alıyor. IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikasının yanında Android Oreo işletim sistemi de bu listeyi tamamlıyor. Bu haliyle kağıt üzerinde muhteşem bir model olarak görünüyor U12 Plus.

Venturebeat’in verdiği bilgiye göre HTC, yapımda çıkan küçük bir aksaklık nedeniyle U12 Plus’ın çıkış tarihini Mayıs ayına erteliyor. Telefonun çıkış tarihine yaklaştıkça daha fazla bilgi sahibi olacağımızı düşünüyoruz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here