Ana sayfa Haber Evan Blass ahşap arkalıklı OnePlus 6″nın yeni görselini yayınladı

Evan Blass ahşap arkalıklı OnePlus 6″nın yeni görselini yayınladı

0

Akıllı telefonlarla ilgili önemli bilgiler sızdıran Evan Blass bugün OnePlus 6’ya ait yeni bir görsel daha yayınladı. Bu görselle birlikte yeni modelin donanımına dair bazı ayrıntılar da su yüzüne çıktı. Bir çoklarının fark edeceği üzere telefonla ilgili ilk göze çarpan şey, cihazın alt tarafında yer alan, varlığını korumaya devam eden kulaklık girişi. Bir çoklarının sevdiği kulaklık girişinin gittikçe artan sayıda firma tarafından uygulamadan kaldırılıyor olduğu bugünlerde OnePlus’ın kullanıma sunmaya devam ediyor olması oldukça güzel. Kulaklık girişininn yanında aynı zamanda USB-C girişi ve hoparlör ızgarası yer alıyor. 

Dikkatimizi çeken bir başka şey ise arka tarafta bulunan parmak izi okuyucusu. OnePlus, 5T modelini çıkarana kadar parmak izi okuyucusunu telefonların ön panelinde konumlandırmayı tercih ediyordu her zaman. Gördüğümüz kadarıyla bu modelde de okuyucu arka tarafta bulunuyor. Kötü bir şey yaptığını söylemiyoruz tabii. Parmak izi okuyucusu Samsung Galaxy S9’da olduğu gibi kameranın altında yer alıyor ama aralarında belirgin bir mesafe var. 

Diğer yandan telefonda asıl dikkati çeken şey, tasarım. OnePlus geçtiğimiz bir kaç yıl boyunca özellikle metal tasarımda karar kılmıştı. OnePlus 6 modeliyle ilgili ilk sızıntılarda arka yüzde cam materyal kullanılacağı öngörüsünde bulunuluyordu. Fakat bu görselde bir çeşit ahşap ya da zımparalanmış metal olduğunu düşündüğümüz bir arkalık söz konusu. Söyleyebileceğimiz tek şey bu zira buun haricinde bir bilgi mevcut değil. Arka yüzün kaplama ile kapatılmış olduğunu söyleyebilirdik belki ama, alt tarafta yer alan ‘Designed by OnePlus’ etiketi bu ihtimali devre dışı bırakıyor. 

OnePlus 6 modelinin çıkışının yakın olduğunu düşünüyoruz. Geçtiğimiz yıllardaki gibi olacak olursa, yeni model açıklanmadan önce modelle ilgili daha çok bilgiye kavuşacağımızı söyleyebiliriz. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here