Ana sayfa Donanım Ev sineması Philips ile hareketleniyor

Ev sineması Philips ile hareketleniyor

0

RSA’nın “Paralel Lines” filmleri 8 Nisan’da çevrimiçi yayınlanacak
 
Alien ve Gladyatör gibi gişe rekorları kıran ünlü filmlerin yönetmeni Sir Ridley Scott tarafından kurulan Ridley Scott Associates”in (RSA) beş yönetmeninin Philips için çektiği “Paralel Lines” filmleri 8 Nisan 2010″da çevrimiçi olarak www.philips.com/cinema adresinde yayınlanacak.

Philips, sinematik izleme deneyimini evde yaşatma konusundaki kararlılığının bir göstergesi olarak yepyeni bir projeye daha imza atıyor. Philips Cinema 21:9 TV”nin tanıtımı için çekilmiş olan ve dünya çapında beğeni toplayan Carousel adlı kısa filmin devamı niteliğindeki bu yenilikçi projede ünlü Yönetmen Sir Ridley Scott tarafından kurulan Ridley Scott Associates”in (RSA) beş yönetmeninin çektiği filmler yer alıyor. Philips üç yıldır çığır açan benzeri film projelerini destekliyor. Adam Berg”in yönettiği dikkat çekici derecede gerçek üstü ve teknik açıdan mükemmel kısa film, Carousel, 2009″da Cannes-Lions Film GRAND PRIX ile ödüllendirilmişti. Nisan ayında yayınlanacak olan beş film ile birlikte sınırları daha da zorlamak hedefleniyor.
 

Philips, 21:9 TV”nin sinematik özelliklerini anlatacak tema üzerine kendi tarzlarında yenilikçi bir kısa film yapmaları için 45″i aşkın RSA yönetmeniyle görüşerek, drama, aksiyon, animasyon, bilim kurgu ve gerilim türlerinde beş filmi seçti. “Parallel Lines” olarak adlandırılan bu filmlerin yönetmenleri ise Greg Fay, Johnny Hardstaff, Carl Erik Rinsch, Jake Scott ve Hi-Sim.
 

Bu beş filmin global ön gösterimi 8 Nisan 2010″da çevrimiçi olarak sadece www.philips.com/cinema adresinde yayınlanacak. Filmler Philips”in özel çevrimiçi medya oynatma teknolojisi “Ambiplayer” kullanılarak gösterilecek. Ambiplayer, Philips”in benzersiz Ambilight teknolojisinin etkisini ve Philips TV”lerin resim ve ses kalitesini yeniden canlandırıyor.
“Parallel Lines” filmlerinin global ön gösterimi yapılmadan önce, filmseverler www.facebook.com/philipscinema Facebook sayfasından kampanya ile ilgili daha fazla bilgi edinebilecek ve yönetmenlerle röportajlar, fotoğraflar, kamera arkası görüntüleri gibi özel içeriğe ulaşabilecek.
 

  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here