Ana sayfa Donanım Ev Sinema Sistemleri

Ev Sinema Sistemleri

0
Son on yıldaki teknolojik gelişmeler sinemayı evdeki oturma odasına taşıdı. Kullanılan sistemler ne kadar profesyonel, uyumlu olursa bu işten alınan keyif o kadar yüksek oluyor. Hiç şüphesiz en az görüntü kadar ses de bu işin çok önemli bir kısmı. Panasonic”in Münih”te duyurusunu yaptığı ve bizlerin inceleme fırsatı bulduğumuz yeni ürünler firmanın bu işi ne kadar önemsediğinin göstergesi gibiydi.

EISA ödülü kazanmış olan ince ve şık kompakt ses sistemi olan SC-H3″ün geliştirilmiş yeni versiyonu olan, ince ve şık SC-HC40/30 ile hafif, kompakt yapıya sahip SC-HC20/10;

 

 

Gerçek ve yapay hoparlörlerin birleşimini ile daha doğal ve daha akıcı bir ses deneyimi yaratarak gerçekçi bir Sinema Surround Deneyimi sununan Blu-ray Ev Sinema Sistemlerini SC-BT735, BT330, BT230 ve BT222; Panasonic, ilk Bar-Tipi Ev Sinema Sistemleri olan SC-HTB10 ve SC-HTB500 bu kategoride duyurusu yapılan ürünlerdi.
 
 
 

 

 

Kompakt stereo sistemler olan SC-HC40, HC30 ve HC20, CD”ler, iPod”lar ve iPhone”lardan müzik oynatabilirken, SCH10 CD oynatabilme özelliği sunuyor. Ayrıca SC-HC40 ve HC10 USB hafıza kartından müzik dosyaları oynatabiliyor. Daha geniş hi-fi sistemlerinin kalitesi ile rahatlıkla yarışabilecek, istisnai saflık ve berraklığa sahip bir ses iletmek için bu sistemlerin her biri Panasonic”in gelişmiş ses teknolojisi ile donatılmıştır. İnce ve kompakt SC-HC stereo sistem serisi, beğendiği şarkının keyfini evde, yüksek kalitede ses ile çıkarmak isteyen iPod kullanıcısı için tasarlanmıştır. SC-HC40 ve HC30, Panasonic”in özel olarak geliştirilen Bambu Koni Hoparlörlerine ve Dual Pasif Radyatörüne sahip.

Blu-ray Ev Sinema Sistemleri SC-BT735, BT330, BT230 ve BT222, gerçek ve yapay hoparlörlerin birleşimi ile daha doğal ve daha akıcı bir ses yaratarak gerçekçi bir Sinema Surround deneyimi sunuyor. Aynı zamanda; gerçek filme son derece sadık kalarak oluşturulan canlı renkleri içeren sinema görüntü kalitesine ulaşmak için, bu dizinin tüm modellerinde, PHL Reference Chroma Prosesör Plus kullanılıyor.

BT735; ön hoparlörleri olan mükemmel Pure Direct Sound Hoparlörleri”nin yanı sıra ön ve çevre hoparlörleri olan Gelişmiş Bambu Koni Hoparlörleri vasıtasıyla akılda kalan bir ses kalitesi sunuyor. İnce-tipli hoparlör kutusu, deflektörden gelen istenmeyen yansımayı azaltırken mükemmel kalitede, saf ve doğrudan ses iletiyor. SC-BT30, BT230 ve BT222″nin her biri, canlı ve berrak vokaller sunmak için merkez hoparlörler olarak Gelişmiş Bambu Koni Hoparlörlerden faydalanıyor.
BT735, BT330 ve BT230 de; arka hoparlörleri kablosuz bağlama özelliğiyle donatılmış.

Bar-Tipi Ev Sinema Sistemleri olan SC-HTB10 zengin, düşük-gürültülü bas için entegre subwoofer içeren ince ve tekli bir bar-tipi hoparlör sistemi. öte yandan HTB500 sistemi, güçlü bas üretebilme kapasitesine sahip kablosuz bir subwoofer ile donatılmış. SC-HTB serisi, TV”nin önüne uyumlu bir şekilde konumlandırılabiliyor ve hoparlör sistemleri içinde kolay kurulumlu, şık bir alternatif oluşturarak zengin bir ses kalitesi sunuyor. HTB500 için olan Kablosuz Subwoofer ile, Subwoofer içinde bulunduğu odanın gereksinimlerine doğru yanıt verebiliyor. HTB serisi istisnai zenginlikte ses kalitesi sunarken, televizyonun içerisine monte edilen ses sistemine de ideal bir alternatif oluşturduğunu söyleyebiliriz.
 

Panasonic Convention 2010 ürünleriyle ilgili daha geniş bilgi için tıklayın.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here