Ana sayfa Donanım Ev eğlencesinde son perde!

Ev eğlencesinde son perde!

0
Gelin itiraf edelim; işten veya okuldan yorgun argın döndüğümüzde eğer o akşam için herhangi bir plan yapmamışsak, televizyonun veya bilgisayarın karşısına dikilip, yapmaktan keyif aldığımız işleri yapıyoruz. Bir nevi kafamızı deşarj ediyoruz. Teknoloji öyle gelişti ki, işte bu deşarj yöntemleri akıl almaz boyutlara ulaştı. Ev eğlence anlayışının teknolojiye paralel olarak gelişmesiyle birlikte artık cep telefonumuzdan televizyonumuzu kontrol edebiliyor, tablet bilgisayarımıza dokunarak evin içerisindeki müzik sistemini aktif hale getirebiliyoruz. İşte tüm bu işler bizleri daha kapsamlı ve zengin bir ev eğlencesi konsepti anlayışına götürüyor. Hal böyleyken sizlere bu yenilikçi ev eğlencesi anlayışının kapılarını ardına kadar açmak istedik…
 

Ev eğlencesi

Samsung ES8000
Samsung”un 2012 yılındaki bombası 65 inç”lik ES8000, ev eğlencesi deyince aklımıza gelen televizyonların başında geliyor. Akıllı içerik ile birlikte içeriğini tamamen kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca internet bağlantısı üzerinden hazır içeriklerle keyifli vakitler geçirmeniz de mümkün. ES8000 tam bir teknoloji şovu. Hareket ve ses ile yönetim imkanı tanıyan ES8000, Family Story ile dev ekranda fotoğraf düzenleme imkanı ve aile bireylerinin nerede olurlarsa olsunlar akıllı mobil cihazları üzerinden TV ile fotoğraf paylaşılmasını mümkün kılıyor. Fitness ile ES8000 karşısında fitness egzersizleri yapabilir, Kids özelliği ile de küçük yaştaki çocukların TV karşısında eğitici içeriklerle ilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Samsung ES8000, başarılı görüntü kalitesi, 3D performansı ve görünümüyle de beğenimizi kazanıyor.
 

 

Samsung”tan tavsiyeler…

 

Yaşam alanınızı kumanda edin
Kumandanızı bir çekmeceye koyun ve onu unutun. Akıllı Etkileşim (Smart Interaction) teknolojisi sayesinde televizyonu kapatmak veya açmak, kanal değiştirmek, uygulamalara ulaşmak ve Web”de gezinmek gibi fonksiyonları basit ses komutları ve hareketlerle kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

 

Fotoğraf albümlerinizi ortalıktan kaldırın
Hantal fotoğraf albümlerinizi rafa kaldırın… Günümüzde sosyal medyanın ve fotoğraf paylaşımının ne kadar ilerlediği düşünüldüğünde, tozlu bir fotoğraf albümü antika olarak kabul edilebilir. Samsung”un Family Story uygulaması, bulut tabanlı bir bilgi depolama sistemi sayesinde ailelere etkileşim olanağı sunuyor!
 

Samsung ES8000

Oyuncakları oyuncak odasına götürün
çocuklarınızın oyuncaklarını ve oyunlarını toplayın ve oyun odasına geri götürün. Kids uygulaması sayesinde, çocuklarınız oturma odasında fazlasıyla eğlenebilecekler. Uygulama, ev eğlencesini, eğlendirici eğitim programlarıyla bir araya getiriyor.

 

Cihazlarınızı mobilize edin
Diğer cihazlarınızı televizyona bağlamak, hatta oturma odasına bile getirmek zorunda kalmadan, bu cihazlardaki içeriğinizin tadını çıkarabilirsiniz. AllShare Play uygulaması sayesinde müzik parçalarını, fotoğrafları, filmleri ve diğer multimedya içeriklerini doğrudan televizyonunuza aktarabilir ve televizyonunuzda paylaşabilirsiniz.
 

 

Panasonic TX-L60ET5
Ev eğlencesi deyince akla gelen firmalardan bir diğeri de Panasonic. Smart VIERA serisine eklediği yeni TX-L60ET5 ile ev eğlencesi anlayışını 3D ile bütünleştirmeyi amaçlayan Panasonic, VIERA Connect ile kullanıcılarını internete ulaştırmakla kalmıyor, 500 Hz hızıyla görüntüleri de akıcı bir halde sunuyor. Bugüne kadar üretilen en geniş ekranlı (60 inç) Smart VIERA LED TV olan L60ET5, cam ve metalik tasarımlar eşliğinde kullanıcıyla buluşuyor. Barındırdığı ince metal çerçeve televizyona ayrı bir hava katıyor. Enerji tüketimi konusunda da başarılı olan TV, 2D görüntüleri de 3D”ye başarılı bir şekilde dönüştürmeyi başarıyor. Kısacası Panasonic Smart VIERA TX-L60ET5, anlayacağınız üzere ev eğlencesi konusunda bir hayli başarılı ve yetenekli.
 
Panasonic TX-L60ET5

 

Panasonic PT-VX400NT
Kablosuz projektör arıyorsanız, bakmanız gereken ilk duraklardan birisi Panasonic PT-VX400NT”dir. LCD teknolojisini barındıran bu projektör, 4000 ANSI lümen parlaklık değeriyle evinizin eğlence anlayışının temel taşını oluşturmayı hedefliyor. 2000:1 kontrast oranına sahip kablosuz projektör, bu sayede keskin ve güçlü görüntüler elde etmenize olanak tanıyor. USB bellek girişi sayesinde görüntü aktarımını karışıklıktan kurtaran PT-VX400NT, HDMI, bilgisayar ve video girişleriyle de görüntü aktarımı konusunda kullanıcıyı serbest bırakıyor. PT-VX400NT”nin çok önemli bir özelliği daha var. Cihaz, iPad/iPhone/iPod touch”lar ile uyumlu çalışabiliyor. Bunun için App Store”da Panasonic adıyla yer alan ücretsiz uygulamayı indirmek yeterli!
 
Panasonic PT-VX400NT
Dijital içerik: Tivibu Ev
Artık birçok dev televizyon, aynı zamanda Smart TV olma özelliğine sahip. Bu televizyonlar internete bağlanabiliyor, uygulama yüklenebiliyor, dijital içerikler ile alışılagelmiş televizyon anlayışını yıkıp yerine dijital ve kullanıcı odaklı bir anlayış getirebiliyor. Bununla paralel olarak internet televizyonculuğu da aldı başını gidiyor. ülkemizde özellikle TTNET”in IPTV servisi olan Tivibu Ev bu konuda hayli başarılı. Siz normal bir şekilde, içerisinde yüzlerce kanal olan bir televizyon seyrediyorsunuz, fakat o içerik size aslında evinize Tivibu Ev”e özel bağlanan internet bağlantısı üzerinden geliyor. Bu tür bir teknolojinin avantajları ise saymakla bitmez.
 

 

LG TM2792
Ev eğlencesi dünyasının bir diğer önemli ismi olan LG, yeni TV modeliyle IFA 2012″de teknoloji meraklılarının karşısına çıktı. LG TM2792 adıyla satışa sunulan kişisel akıllı televizyon, deyim yerindeyse tam bir eğlence platformu. LG Smart TV işlevleri sayesinde bir televizyondan çok daha fazlası sunan ürün, Cinema 3D ve Cinema Screen Design gibi yenilikçi özellikler barındırıyor. Gerçekten ince bir çerçeveye sahip olan televizyon, hayli geniş bir içerik sunuyor. LG yetkilileri TM2792 için “Eğlenceyi bir adım ileriye taşıyor” diyor. 3D görüntü performansı da bir hayli başarılı olan ürün, LG”nin akıllı televizyon platformunun da nimetlerini kullanıcılara bir bir sunuyor. SmartShare adlı özellik sayesinde bilgisayar ve sabit diskler üzerinden dosya paylaşımı yapabilmek mümkün. MHL ve Intel”in kablosuz görüntü paylaşımı ayrıca kablosuz olarak görüntü aktarımını mümkün kılıyor. DLNA ve Wi-Fi Direct ise mobil cihazlardan kolay şekilde dosya paylaşımını mümkün kılıyor.
 
LG TM2792

 

Sony BDV-N990W
Ev sinema sistemi konusunda uzun süredir başarılı ürünlere imza atan Sony, 4 uzun hoparlöre sahip güçlü ev sinema sistemi ürünü BDV-N990W ile bizleri gerçek anlamda kendisine hayran bırakmayı başardı. Full HD 3D Blu-ray oynatıcı ile birlikte gelen ve 3D Surround ses desteği barındıran bu dev sistem, 1000W değerinde 4 uzun manyetik akışkanlı hoparlör ile birlikte geliyor. Bu hoparlörler ise ses kaliteleriyle kullanıcıları müzik ve kaliteli ses bağımlısı haline getirmeyi başarıyor! Dahili Wi-Fi bileşeni barındıran sistem, sade ve şık kablosuz bir arka hoparlörler serisine sahip. Bu sayede görsel açıdan da şık bir ürün edinmiş oluyorsunuz.
 
Sony BDV-N990W
DLNA ile paylaşın!
Ev eğlencesi konseptinizde yer alan ürünlerden DLNA destekli olanlar, ev eğlencesi anlayışını kesinlikle bir adım ileriye taşımayı başaracaktır. Kablosuz multimedya dosyası paylaşımına olanak tanıyan DLNA, tablet cihazınızdan televizyonunuza, akıllı telefonunuzdan müzik setinize oturduğunuz yerden kablosuz olarak veri aktarmanızı sağlayacaktır! Bu sayede oturduğunuz yerden evin neredeyse tüm multimedya yönetimini gerçekleştirebilirsiniz bile!
 

 

Philips 9000 serisi
Televizyon pazarında önemli bir yer edinmeyi başaran Philips, 9000 serisine eklediği yeni televizyonlarla görüntü kalitesini arttırmayı amaçlıyor. IFA 2012″de görücüye sunduğu TP Vision imzalı Philips 9000 serisi Smart TV”ler, LED teknolojisinin sınırlarını zorluyor. Canlı renkler için üstün Mikro Karartma teknolojisini sunan seri, ev eğlencesi için ideal seçeneklere sahip. 46 inç”lik PFL9707 ve 60 inç”lik PFL9607 televizyonlar, 1200 Hz PMR hareketli görüntü iyileştirmesi barındırıyor. Bu da, özellikle 3D yayınlarda son derece hızlı ve akıcı bir görüntü anlamına geliyor. Ambilight sayesinde TV”nin bulunduğu yer de görsel açıdan şık bir LED rüzgarına kapılıyor. Perfect Pixel HD motoru ise görüntü kalitesini arttırmayı amaçlıyor.
 
Philips 9000 serisi

 

Philips DS3600
Philips”in sadece televizyon konusunda değil, ses sistemi dünyasında da ne denli başarılı olduğunu az çok biliyoruz. Philips”in yeni ürünleri arasında yer alan DS3600 ise firmanın ne kadar yenilikçi de olduğunu gözler önüne seriyor. DS3600 sayesinde Bluetooth üzerinden müziği kablolardan bağımsız bir şekilde dinleyebilmek mümkün. Ayrıca önceki Philips Dock Station modelleri gibi iPod/iPhone/iPad ürünlerini bilgisayarınızla senkronize etmenizi de mümkün kılıyor. Evinizde oturduğunuz yerden Bluetooth üzerinden müzik dinleyebilmenizi mümkün kılan ürün, şu haliyle multimedya donanımlı evlerin vazgeçilmezleri arasına rahatlıkla girebilecek türden bir ürün. DS3600 ayrıca 3,5 mm”lik AUX çıkışıyla da bu girişe sahip diğer cihazlarla da kolaylıkla etkileşime girebiliyor.
 
Philips DS3600

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here