Ana sayfa Donanım Ev eğlencesinde Devrim: Digital Medya Oynatıcılar

Ev eğlencesinde Devrim: Digital Medya Oynatıcılar

0
Birçok film, müzik ve dijital fotoğraf formatını USB bellek, harici sabit sürücü veya kendi sabit sürücüsü üzerinden oynatabilen medya oynatıcılarla tanışalım…
 

çektiğiniz aile videoları, fotoğraflar, müzikler derken gelişen teknoloji sağ olsun, bir süredir dijital medya biriktiriyoruz. Dijitalleşen bir çağda her gittiğimiz yere fotoğraf makinesi veya kamera ile gitmek ve geçirdiğimiz güzel dakikaları kayıt etmeyi istemek gayet doğal. Esas sorun biz bunları izlemeye kalktığımızda çıkıyor. İşte tam bu nedenle, son dönemde dijital medyayı televizyona aktaran oynatıcıların sayısı arttı.

Araştırma firması IDC”nin verilerine göre; tüketiciler her yıl 15 milyar gigabayt”ın üzerinde dijital fotoğraf ve video çekip arşivliyorlar. Bu içeriğin büyük bölümü de ev bilgisayarlarında izlenip ve depolanıyor. Eskiden bu devasa kişisel kütüphaneleri televizyonlara taşımak için çok sayıda CD ve DVD”ye ihtiyaç duyuluyordu. ?imdi ise bir taşınabilir sabit sürücü ve bir dijital medya oynatıcı tüm bu sorunu uzun vadeli olarak kökten çözebilir. Nasıl mı? İlerleyelim lütfen…

 

 

 

 

Seagate FreeAgent Theater
HD Medya Oynatıcı
DVD devri kapandı


Seagate”in ödüllü taşınabilir sabit diski FreeAgent Go ile çalışmak üzere tasarlanmış olan Seagate FreeAgent Theater, kullanıcıların dijital medya keyfini bilgisayar ekranları yerine televizyon ekranlarından yaşamalarını sağlayan yeni bir aksesuar olarak öne çıkıyor.

 
Bu keyfi yaşamak için yapmanız gereken ise FreeAgent Theater”ınızı televizyonunuzun yanına koymak, FreeAgent Go sabit diskinizi takmak ve tek bir dokunuşla kişisel anılarınızın ve sevdiğiniz filmlerin HD ve surround ses kalitesiyle gözlerinizin önünde canlanmasını beklemek. FreeAgent Go diskini kullanarak farklı bilgisayarlardan alınan dijital medyayı senkronize edip ve düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca DVD tarzı oynatma kontrolü ve surround ses sisteminin yanısıra yüksek çözünürlüklü fotoğraf arşivinizi müzik koleksiyonunuzla eşleştirip özel geçiş efektleriyle kişiselleştirebiliyorsunuz. Seagate FreeAgent Theater”ı kullanımını kolaylaştıran temel özelliklerden en önemlisi, desteklediği Ses/Video formatlarının sayısı olarak öne çıkıyor. FreeAgent Theater medya oynatıcısı, MPEG-1, MPEG-2 ve MPEG-4 formatlarının yanı sıra NTSC, PAL ve HD için 1080i”ye kadar video çözünürlüğüne sahip DIVX dosyalarını ve hatta altyazılarını destekliyor. Desteklenen ses formatları arasında 5.1 kanal surround ve MP3, WMA, WAV ve OGG gibi popüler dijital ses formatları bulunuyor. Seagate FreeAgent Go”ya içerik yüklemek ve taşımak içinse, 256 MB”lık RAM”i ve kullanılabilir bir USB portuna sahip, Windows XP veya Vista işletim sistemi olan bir bilgisayar yeterli oluyor. FreeAgent Theater, kompozit, S-video veya bileşen video, ses girişi ve AC çıkışı olan her türlü televizyona bağlanabiliyor.
www.seagate.com

 

 

WD TV HD Medya OynatıcıMy Passport televizyonda

WD; tüketicilerin PC tabanlı dijital içeriklerini, Full-HD 1080p çözünürlük ile HD Televizyonlarında doğrudan izlemelerine olanak sağlayan basit bir yol sunuyor.
WD TV Medya Oynatıcısı, kullanıcıların televizyon ya da ses sistemine bağlanıyor ve dijital filmlerini, müzik ve fotoğraflarını, WD”nin My Passport taşınabilir sürücülerinden ya da diğer USB belleklerinden kolaylıkla çalıştırmalarını sağlıyor.

Kullanıcılar, WD TV HD Medya Oynatıcısını televizyonlarına bağlı bırakıp sadece iki My Passport USB sürücüsünü ya da diğer HD medya yüklü USB belleklerini fişe takarak ürünü kullanabiliyorlar. ürün ile birlikte gelen uzaktan kumanda sayesinde medya oynatıcının yüksek çözünürlü ekran menüsünde medya içerikleri arasında dolaşabiliyor ve seçtiklerini oynatabiliyorlar. İçerikler; dosya adı, küçük fotoğraf resimleri, albüm kapakları ya da sinema afiş fotoğrafları olarak izlenebiliyor. Buna ek olarak, otomatik medya biriktirmesi, kullanıcıların, içeriğin bulunduğu klasör ya da sürücüyü dikkate almaksızın, tüm içeriklerini tek bir menüde ve içerik türüne göre izlemesine imkan tanıyor.
www.wdc.com

 

 

Egreat EG-M34A  
İnterneti televizyona taşıyın

Egreat EG-M34A, dijital medya ve eğlence sistemi arasında sorunsuz entegrasyon sağlıyor.
Ayrıca isteğe bağlı bir sabit disk sürücü sayesinde internet üzerinden medya içeriği indirmek için bağlantı imkanı tanıyan Egreat EG-M34A, bu sayede dijital içerik izlemenin dışında aynı zamanda medya indirme ve saklama yeteneğine de sahip.

UPnP Protokolü desteği ile Geniş bir medya sunucusu yelpazesine bağlanabilmenin dışında bir medya sunucusu olarak da kullanılabilen cihaz, özel olarak tasarlanmış HTML ara yüzü ile cihazı ilk kez kullananlar için bile bu ürünü kolay kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca ses dosyalarını da destekleyen Egreat EG-M34A, müzik arşivinizi de dinlemenize olanak tanıyor.   
Syabas tarafından sağlanan çevrimiçi hizmetlerin bir parçası olarak, Networked Media Tank ile Egreat Medya Servis Portalına (MSP) bağlanılabiliyor. Bu İnternet medya portalı sayesinde çeşitli popüler online medya içeriğine ulaşılabiliyor. Online Video kanalları, İnternet radyo, haber yayınlarını ve diğer çeşitli çevrimiçi  hizmetleri tek dokunuşla televizyonunuza taşınıyor.
www.popcornhour.com.tr

 

 


NOVATRON NTD37L HD
Arşiviniz kablosuz olarak televizyonda

Novatron”u USB aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayıp favori dijital medyanızı cihazın bir terabaytlık geniş dâhili belleğine kayıt edebilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız bu cihazın dahili belleği bir terabyte. İşletim sistemleri cihazı harici disk olarak gördüğü için dosya aktarımı da oldukça kolay. Yeri gelmişken hemen söyleyelim piyasada bulabileceğiniz bütün 3,5 inç SATA sabit diskler (1,5 TB”ye kadar) cihazla uyumlu çalışıyor. Ama daha güzeli dosyaları oynatmak için bilgisayarınızdan bu şekilde aktarım yapmanıza gerek yok zira NTD37L evinizdeki kablosuz veya kablolu ağa bağlanıp, bilgisayarınız üzerinden medyayı oynatabiliyor. Dememiz o ki; paylaşıma aldığınız bütün medyalar Novatron tarafından görüntülenebiliyor.

 

 
HD yeteneklerine sahip cihaz, Gerçek 1920x1080p Full HD Video seyretmenize olanak tanıyor. Ayrıca Ses için harici bir sistem kullanıyorsanız 5.1 kanallı dijital, optik ve koaksiyel ses çıkışı alabilirsiniz. Uzaktan kumanda sayesinde cihazı kullanmak da oldukça kolay. En güzeli ise; cihaz içinde neredeyse tüm ses ve görüntü formatlarını çalıştırabiliyor.
www.turanli.com.tr

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here