Ana sayfa Donanım Ev ağının yeni üyesi: Televizyon!

Ev ağının yeni üyesi: Televizyon!

0
İnternet hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini her geçen gün pekiştirmeye devam ederken aslında bir o kadar hayatımızı kaplayan teknolojiyle buluşması uzun bir zaman aldı. Elbette televizyonlardan bahsediyorum! Nasıl mobil olarak birçok cihazı bir arada taşıma isteği birçok işlevi olan cep telefonlarını doğurduysa evlerde de yavaş yavaş her işi görebilen televizyonlar ortaya çıkmaya başlayacak.

Şimdiden televizyonlarımızdan ev ağımıza erişebiliyoruz. Wireless ve Ethernet bağlantıları taşıyan televizyonlar, bilgisayarımızda veya ağa bağlı bir depolama alanındaki videoları ve müzikleri oynatabiliyor, ayrıca belli servisler sayesinde internet üzerinden hava durumu gibi bilgileri alabiliyor! Gelin bu yetenekli televizyonlara bir göz atalım…
 

 

Samsung LED TV
LED kalitesinde net

Samsung LED TV, geleneksel CCFL (Soğuk Katot Floresan Lambalar) yerine LED”i birincil aydınlatma kaynağı olarak kullanıyor. LED teknolojisi ile TV”ler mega kontrast oranlarına, yani en derin siyah renklere ve yaratıcı renk skalasına sahip. Tüm LED serileri Full HD 1920*1080p çözünürlük, üstün görüntü kalitesi ve media@2.0 ile bağlantı opsiyonları sunuyor.  Bir inçin biraz üstünde olan inceliğine rağmen, yeni modeller gövdesinde tüm bağlantı seçeneklerini ve ATSC alıcısını içeriyor.

Media@2.0 teknolojisi; daha önceden yüklenmiş, sizin oluşturduğunuz ya da indirilebilir içeriğe daha kolay ve hızlıca ulaşmanıza imkan tanıyor. Ayrıca kablosuz bağlantı özelliği sayesinde ağa bağlanabilen LED televizyonlar, bu sayede bilgisayarınızdan film izlemenize, internet üzerinden videolara veya daha önce indirilmiş içeriklere bakmanıza olanak tanıyor. Samsung”un Wide Color Enhancer Pro teknolojisi,  izleyicilerin daha geniş ve zengin bir renk paletinin keyfini sürmelerine olanak sağlıyor. Ultra Clear Panel en parlak ortamlarda ve yetersiz ışıkta bile, her bir detayı koruyarak mükemmel görüntü sağlıyor. Bunu ekrandan daha verimli bir şekilde ışığın geçmesine olanak tanıyarak ve aynı zamanda da çevredeki ışığın yansımalarını azaltarak gerçekleştiriyor.

 

Toshiba REGZA SV
Zengin bağlantı, kaliteli görüntü

SV serisi bağlantı ile ilgili geniş özellikler sunuyor. DLNA teknolojisi, televizyonları ev ağına bağlayarak fotoğrafları görüntülemeye, müzik ve filmleri DLNA server üzerinde tutmaya yarıyor. SV serisi de bilgisayar ile hemen bağlantı kurabilecek bir yazılım ile birlikte geliyor.

Bu yazılım aynı zamanda birçok medya formatını görüntülenebilir bir formata eş zamanlı olarak çevireb. “USB-Pro” sayesinde MP3 dsoyaları, JPEG fotografları ve DivX kodlu klipleri görüntüleyebiliyor. Seri; SD kart girişi, 2 Scart portu, subwoofer çıkışı ve 4 HDMI (High Definition Multimedia Interface) portu ile geniş bağlantı seçeneklerine sahip.SV serisi bağlantı ile ilgili geniş özellikler sunuyor. DLNA teknolojisi, televizyonları ev ağına bağlayarak fotoğrafları görüntülemeye, müzik ve filmleri DLNA server üzerinde tutmaya yarıyor. SV serisi de bilgisayar ile hemen bağlantı kurabilecek bir yazılım ile birlikte geliyor.
 

 

Philips 46PFL9704
Televizyonda internet

Philips 46PFL9704 nefes kesici keskinlikteki görüntüsü kalitesiyle Eisa tarafından 2009-2010 Avrupa”nın En İyi LCD TV”si ödülüne layık görüldü. Ayrıca Net TV, Perfect Pixel HD motoru, Mükemmel Doğal Görüntü özelliği ile internet bağlantısı ve çarpıcı Ambilight Spectra özelliği de dahil, diğer çığır açan Philips teknolojilerini de bünyesinde barındırıyor.

Philips”in özgün Setup Assistant”ı en sevdiğiniz görüntü ayarlarınızı bulmayı kolaylaştırıyor ve bu ayarlar online internet kullanımı için de kullanım kolaylığı sunuyor.  Bazı yararlı web siteleri önden yüklenmiş, ancak tüm interneti taradıktan sonra favori sitelerinizi kısayol ikonları şeklinde kaydedebiliyorsunuz.  Bir USB bağlantısıyla ya da DLNA ile kendi ortam dosyalarınızı bilgisayarınızdan, ortam sunucunuzdan ya da hafıza kartınızdan ekrana getirebiliyorsunuz.
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here