Ana sayfa Oyun Europa, Battle Royale platformuna iddaalı bir giriş için hazırlanıyor!

Europa, Battle Royale platformuna iddaalı bir giriş için hazırlanıyor!

0

Şu an çin sınırları içerisinde PlayerUnknown”s Battlegrounds oyununun lisansına sahip olan Tencent, kendisine ait yeni Battle Royale oyununu duyurdu. Bu oyunun adı Europa ve Europa sayesinde hem karada, hem de denizde Battle Royale deneyimi yaşayabiliyoruz. Peki, Tencent bu oyunu yine çinli oyunculara özel mi hazırlıyor? İşte bu soruya cevap vermek oldukça güç. Şu an oyunun Steam sayfasıaçık durumda ama sayfa çince sayılır. Bu yüzden oyunun herkese açık olup, olmayacağı şu an bilinmiyor. Yine de, eğer Tencent kendi dijital platformu yerine Steam üzerinden bu oyunu yayımlıyorsa, global olarak karşımıza çıkacak demek olabilir.

Oyunun Steam sayfasına göre bu yeni Battle Royale yapıtı herkese ücretsiz olarak sunulacak. Aynı PlayerUnknown”s Battlegrounds gibi sessiz sakin bir adada geçecek olan bu Europa, 100 oyuncuya kadar da destek sunacak gibi görünüyor. Fakat küçük bir detay var, sizlerin de yukarıdaki görselden görebileceği gibi bu video oyunu Quick Silver X oyun motoru ile geliştiriliyor. Bu oyun motoru Tencent ekibine ait ve genelde bu oyun motoru ile yüksek seviyeli oyun bilgisayarları için video oyunları yapılıyor. Zaten oyun için yayımlanan videoda ve görsellerde grafikler oldukça hoş görünüyor. İşin içine bir de Quick Silver X girince, güçlü bir bilgisayarınızın olması gerektiğini şimdiden tahmin edebiliyoruz.

Europa için henüz bir çıkış tarihi verilmedi fakat aynı PlayerUnknown”s Battlegrounds gibi bu oyun da muhtemelen Erken Erişin olarak oyuncuların karşısına çıkacaktır. Bizler bu Erken Erişim için 2018 senesini tahmin ediyoruz. Bu oyunu daha fazla geciktirmek, Battle Royale trendini kaçırmak anlamına gelebilir çünkü. Tencent biraz hızlı olmalı diye düşünüyoruz. Oyunun tanıtıcı videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here