Ana sayfa Etiketler Fotograf Cekim Teknikleri

Etiket: Fotograf Cekim Teknikleri

Fotoğrafta sadelik

Fotoğrafta sadelik çoğu zaman bir şeyler anlatabilmenin en iyi yoludur

Kurgusal Fotoğrafın Aşamaları

Kurgusal fotoğraflarda çekim aşamalarını ele alıyoruz.

Sisli havada nasıl fotoğraf çekilir?

Gri ve beyaz tonların ağırlıkta olduğu o hayal üstü anları en iyi şekilde fotoğraflamak...

Fotoğrafta Kompozisyon-3

Fotoğrafın “olmazsa olmaz” koşullarından biri olan düzenleme işlemi, konuyu görmek istediğiniz gibi izleyiciye aktarmanızı sağlar.

Doğadaki Yakın

Yaklaşan bir form sanki kendini fısıldar bize. Neden en önemli sırları bir insan dostuna alçak sesle yaklaşarak söyler? Yakın neden daha önemli vurguları içinde barındırır.

Yaz Aylarında Farklı Işık Koşullarında Fotoğraf Çekim Teknikleri

Eğer “fo­toğ­raf za­ma­nı” di­ye bir za­man di­li­mi­ni ta­nım­la­mak ge­re­kir­se ışı­ğın bi­ze sağ­la­dı­ğı ılım­lı ko­şul­lar göz önü­ne alın­dı­ğın­da her­ke­sin ak­lı­na ön­ce

Dış mekanda yardımcı flaş ışığı ile çekimler

Hiç bir film se­tin­de bu­lun­du­nuz mu bil­mi­yo­rum? Eğer bu­lun­duy­sa­nız en çok yer kap­la­yan mal­ze­me­nin ışık ve ay­dın­lat­ma ekip­man­la­rı ol­du­ğu­nu, muh­te­me­len

Işık saati üzerine tavsiyeler

Bir şey ancak belirli aydınlıkta veya belirli karanlıkta ayırt edilebilir. Işık karanlıkta ayırt edilir, ki bu karartılmış ışıktır, ve karanlık da ışıkta ayırt edilir.

Fotoğraf Endüstrisi Üretiyor!

Son dönemlerde birşey dikkatimizi çekti; kapak çekimlerimizde hep bayanları kullanıyoruz. Ayrımcılığın her türüne karşıyız, cinsiyet ayrımcılığı dahil.

Muammer Amerika yollarında…

Muammer artık zırt pırt Amerika"ya gidiyor. Şüphelenmeye başladım, oralarda ofis mi açtı diye.

Renk Filtreleri

Zaman zaman müthiş tekniklerle çekildiği izlenimini veren fotoğraflarla karşılaşırız. Arkasında çok basit bir tekniğin yattığını öğrendiğimizde şaşırırız.

Olsun da, Çamurdan Olsun…

Bu yazımızda, toplumumuzun kadın konusuna yaklaşımını irdeleyen bir fotoğraf çalışması yapıyoruz. (Tabii ki şaka! Biz sosyolog değil, sade fotoğrafçılarız.)

DONANIM

Devialet Silver Phantom Kutu Açılışı

Hi-fi ses sistemlerinin önde gelen markalarından Devialet’in 18.000 tl’lik Silver Phantom adını verdiği hoparlörünün kutu açılışına hoş geldiniz. Minimal bir tasarıma sahip olan ve...